Ana Sayfa Gezi Rehberi Ankara Ankara Piknik Alanları

Ankara Piknik Alanları

76
0

’da yaşayanların coğrafi nedenlerden dolayı hafta sonlarında yapabilecekleri aktiviteler genelde çok kısıtlıdır. İmkanı fazla olmayan ’lılar genelde zaman geçirmek için alışveriş merkezlerine giderler ya müzeleri gezerler yada belli merkezi yerlerde vakitlerini geçirirler.

Son yıllarda Ankara Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu rekreasyon alanları ise vatandaşların büyük ilgisini çekerek güzel vakitler geçirmelerini sağlıyor. Ankara’da deniz yok ama çevre düzenlemesi yapılmış çok güzel şehir parkları bulunmakta.

Bu şehir parkları içerisinde bulunan piknik alanları, çocuk parkları, yürüyüş yolları, spor alanları, kafeteryalar ve restoranlar insanların en çok zaman geçirdiği yerler oldu.

Piknik Alanları ve Parklar

Ankara’da her kilometre kareye bir avm yapılmış olsa da alternatifleri değerlendirmek için adında bir liste yapmak faydalı olacaktır. Yeni yerler keşfettikçe bu listeye ekleyerek güncel tutmaya çalışacağım.

Sizinde eklemek istediğiniz piknik alanları varsa lütfen yorum kısmında belirtiniz.

1Göksu Parkı

Göksu Parkı

Eski Susuz Göleti olarak da bilinen park 2003 yılında tarafından yaklaşık 500 bin m² alan üzerine kurulmuştur. Park içinde bulunan Susuz Göletinin büyüklüğü 127 bin m² dir. Park içinde lunapark, kafeterya ve restoranlar, spor kompleksleri, piknik alanları ve yürüyüş yolları bulunmaktadır.

Özellikler tatil günlerinde piknik için gidecekseniz erken saatlerde giderek yer tutmanız gerekir. Çok kalabalık olduğu için aracınızı dahi park edecek yer bulamayabilirsiniz. Özellikle ailelerin tercih ettiği piknik alanı şehrin merkezinde tercih edilebilecek yerlerden biridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here