Ana Sayfa Gezi Rehberi Rusya Denizciler Günü, Chelyabinsk

Denizciler Günü, Chelyabinsk

325
0

Denizciler Günü

Yağmurlu bir havada bir parkta denk geldiğim etkinlik dikkatimi çekti. Her yerde asker kıyafetli insanlar ve büyük bir sahne olması kesinlikle araya karışmam gerektiğini bana emrediyordu.

Chelyabinsk ilginç bir şehir aslında Rusya ilginç bir ülke. Bize göre farklı eğlence anlayışları var. Özellikle değerlerine fazlasıyla sahip çıkarak bunu harmanlayarak diğer insanlara pozitif enerjiye çevirebiliyorlar. Kalabalığın arasına karıştım ve kendimi beklemediğim bir atmosferin içerisinde buldum. Öğrendiğime göre o gün Rusya Deniz Askerleri Günü imiş. Ordudan emekli olan askerler kendi aralarında tertip etmişler.

Gezgin Avcı
Savaş Aletleri

Emekli askerlerden oluşan müzisyenler onlara destek veren yine amatör sanatçılar ve yine onları destekleyen Rus halkı. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra sanırım dernek bünyesinde oluşturulan yardım stantları. Bir çok bilindik şarkıların seslendirildiği sahneye eşlik eden insanlar yağmura aldırış etmeden duygulu anlar yaşadılar. Benimde kaydettiğim videolar ve fotoğraflar benim için bu anları ölümsüzleştirmek için çok iyi oldu.

Gezgin Avcı
Emekli Askerler İle

Konser haricinde etrafta kurulan stantlarda orduda kullanılmış olan bazı ekipmanların ve silahların sergilenmesi insanların bunları ellerine alarak anı yaşamaları da ayrı bir tecrübe oldu. En ilginç gösteri ise meşhur Kalasnikov tüfeğin taa okul yıllarında öğrencilerin tanıması, nasıl sökülüp takılacağını ders olarak öğretilmesi ilginç bir ayrıntı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here