Ana Sayfa Kamp Rehberi Uzman Tavsiyesi Doğa Kampı İçin 10 Muhteşem Fikir

Doğa Kampı İçin 10 Muhteşem Fikir

38
0

kampı yapmak eğlencelidir ancak bazen zorlayıcı bir aktivite olabilir. Her aktivitesi sonrasında bir sonraki için yeni fikirler aklınıza gelebilir. Bir sonraki sefer biraz daha rahat etmek için tadında 10 muhteşem kamp fikrini hemen şimdi açıklıyorum 🙂

Uyku Tulumu Çantası

1Yastık Olarak Çantasını Kullanın

Yanınızda bir yastık taşıyarak eşyalarınız arasında fazladan yer kaplamasına neden olabilirsiniz. Uyku tulumu çantasının içine fazladan yanınızda getirmiş olduğunu bir kıyafetinizi koyarak yastık olarak kullanabilirsiniz.

Kamp Kıyafetleri

2Kıyafetlerinizi Sıcak Tutun

Kıyafetlerinizi sıcak tutmak için gece içinde uyumuş olduğunuz uyku tulumunun altına koyabilirsiniz. Ertesi gün uyandığınızda sıcak elbiseler giymiş olursunuz.

Adaçayı

3Sinek Kovucu Olarak Adaçayı Kullanın

Özellikle sıcak havalarda size musallat olan böcekler ve sineklerden korunmanın en etkili yolu adaçayı dır. Adaçayı çiçeklerini kamp ateşi üzerine atarsanız etrafa hem güzel kokular yayılmasını sağlarsınız hemde sineklerin ve böceklerin yaklaşmasını engellersiniz.

POWERBANK

4Power Bank Bulundurun

Size kamp boyunca yetebilecek kapasitede bir power bank (güç kaynağı) bulundurun. Teknolojiden kopamayanlar için güzel bir teknoloji.

Dondurulmuş Su Şişesi

5Dondurulmuş Su Şişeleri

Kamp malzemeleriniz içerisinde fazladan buz torbaları taşımak yerine sadece bir iki küçük şişeyi dondurarak yiyecek çantasının soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla buzu eriyen sıvıları ise daha sonra içmek için kullanabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir:  Işık Dağı Karagöl Jeositi
Su Geçirmez Kibrit Kutusu

6Su Geçirmez Kibrit Kutuları

Kamp ateşinizi yakmak için en gerekli malzemelerden biri olan kibritlerinizi kuru saklamak için özel olarak tasarlanmış koruyucu kibrit kutuları kullanabilirsiniz.

Mikrofiber Havlu

7Mikrofiber Havlular Bulundurun

Hafif ve kolay kuruyabilme özelliğine sahip olan mikrofiber havlular size çok yardımcı olacaktır. Kirlenen mikrofiber havluları temizlemesi daha kolaydır.

Eski Gazete

8Gazeteleri Yeniden Kullanın

Kullanılmış gazeteleri atmak yerine onları ayakkabılarınızın nemini almak için içine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca eski gazeteleri kamp ateşinizi yakarken tutuşturucu olarak kullanabilirsiniz.

Kağıt Bardaktan Hoparlör

9Hoparlör Yapın

Cep telefonunuzu karton bardak içine yerleştirerek güçlü bir ses kaynağı oluşturabilirsiniz. Akşam kamp ateşinin yanında otururken güzel müzikler dinleyebilirsiniz.

Su Şişesi

10Su Şişesinden Fener Yapın

Alt tarafı şeffaf bir su şişenin içine el feneri yerleştirin ve ağız kısmını ışık geçirmeye bir malzeme ile sarın. Ortaya çıkan ışık daha geniş bir alana yayılacağı için kamp alanınızda rahatça kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here