Ana Sayfa Gezgin Liste Dünya’nın En İyi 7 Roller Coasterı

Dünya’nın En İyi 7 Roller Coasterı

579
0

Dünya’nın En İyi 7 Roller Coasterı

Lunaparkların icat edilmesiyle birlikte içindeki oyuncaklar dan bazıları bazı kriterleri açısından diğer oyuncaklara göre daha popüler oldu. Yüksekliği, uzunluğu, hızı ve insanlar üzerinde bıraktığı heyecan ve yaşatmış olduğu adrenalin bu kriterleri belirleyen etkenler. Ben hangi lunaparka gidersem gideyim en popüler oyuncağa binmeye özen gösteriyorum. En çok çığlık atılan oyuncak benim için popülerdir. Herhangi bir şehirde lunaparklar gezilecek görülecek yerler olduğu için içerisinde merak ettiğim tek oyuncak ise her zaman  olmuştur.

Roller Coasters lar uzunluk, yükseklik ve hız açısından bazı lunaparkların prestijli oyuncaklardır. Ülkemizde çok prestijli Roller Coasters olmamasına rağmen Dünya da bazı şehirlerde bulunan Roller Coasters dilden dile dolaşan özellikleri ile çok ünlenmişler. Bu oyuncakları duyunca kıskanıyorum neden ülkemizde yok diye. Şimdi popülerlik açısından Dünya daki bazı Roller Coasters ların sırasıyla 10 tanesi hakkında bilgi vereceğim. Gerçekten oralara gidip ben de binmek istiyorum ama şu an sadece sizin için derleme yapacağım. Buyrun listemize;

1Intimidator 305 Roller Coaster

Amerika da bulunan Kings Dominion eğlence parkında bulunan Intimidator 305 adlı Roller Coaster popülerlik bakımından listemizin son sırasında bulunmakta.

İlginizi Çekebilir:  Gezmek İçin Her Şeyi Arkalarında Bırakanlar

Intimidator 305 adlı Roller Coaster yaklaşık 85 derece açı ile 71 metre yüksekliğe kadar çıkmaktadır. 1620 metrelik raylarda maksimum 121 km/saat hız ile inanılmaz duygular yaşatabilir. 2010 yılında “Dünyadaki En İyi Roller Coaster” seçilmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here