Ana Sayfa Haberler Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

453
0
Paylaş
Öğretmenler Günü
Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Kutlu Olsun

“Gelecek Nesiller Sizin Eseriniz Olacaktır” diyen başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlık yüzlerimizi yetiştiren bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Toplumların gelişmesinde, yeni nesillerin yetişmesinde ve aydınlanmasında öğretmenlerin rolü çok büyüktür. “Öğretmenler toplumun sönmeyen ışıklarıdır” sözü bence çok doğrudur.

Zamanımızda öğretmenlere verilmesi gereken değer bence yeterli değil. Gerek eğitim sistemi gerekse öğrencilerin davranış kalitelerinin düşüklüğü hep öğretmenlere mal edilmiş durumda. Elbette her öğretmenin zihniyeti yada kalitesi aynı değildir. Fakat bu küçük bir oran olarak hesaplansa bile öğretmenler sönmeyen ışıklardır. Bütün problemi öğretmenlere yüklemek doğru değil.

Günümüzde öğretmenler ile ilgili diğer bir sorun ise; eğitim kurumlarında yaşanan eksikliklerdir. Yeterli öğretmen kadroları yoktur yada bu kadrolara öğretmen atama yapılmamaktadır. Atanamayan öğretmenler sorunu sürekli olarak gündemimizi meşgul etmekte ve bu problem bir an önce çözümlenmelidir.

ogretmenler-gunu-01

Paylaş
Önceki İçerikIlgaz Dağı Milli Parkı
Sonraki İçerikTezgahlarda Hamsi Ucuzladı
Hayatının büyük kısmını gezmelere ve sportif olta balıkçılığına adamış 2014 yılından itibaren de deneyimlerini, tecrübelerini ve gittiği gördüğü yerleri kendine ait blog sayfasında siz değerli takipçilerine aktaran Balıkçılık, Doğa, Yaşam ve Gezi Blogu yazarıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here