Ana Sayfa Kamp Rehberi Kamp Yerleri Rusya’nın Chelyabinsk Bölgesindeki En İyi Kamp Yerleri

Rusya’nın Chelyabinsk Bölgesindeki En İyi Kamp Yerleri

128
0

Rusya’nın Chelyabinsk Bölgesindeki En İyi Yerleri

Çok fazla olmasa da Güney Urallar da bulunan Chelyabinsk bölgesinde bir çok muhteşem kamp alanı mevcuttur. Bölgeyi ziyaret eden turistlerinde uğrak yerleri olan bu gerçekten görülmeye değer yerlerdir. Bu kamp yerlerinden bir kaç tane örnek vermek istiyorum sizlere.

1Turgoyak Gölü

Turgoyak Gölü

Turgoyak Gölü etrafında bir çok alanı var. Bu yerlerinde ihtiyacınız olabilecek her türlü imkan mevcuttur. Chelyabinsk şehir merkezinden alanlarına toplu ulaşım ile gitmeniz mümkün.

2Ai Vadisi

Ai Vadisi

Satka Milli Parkına yaklaşık 30km mesafede bulunan Ai Vadisinde muhteşem kamp alanları mevcuttur. Yılın bazı zamanlarında bölgede çeşitli düzenlenmekte ve aynı anda kamp alanında 150-200 çadır kurulduğu olmaktadır.

3

Arkaim Antik Şehri

Kuruluşu çok eski zamanlara dayanan Arkaim Antik Şehri bölgesinde her yıl düzenlenmekte olan festivale katılan ziyaretçiler bir kaç gün boyunca kamp yaparak çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Bir ayin atmosferinde gerçekleşen etkinlikler o kadar çok kalabalık oluyor ki gerçekten görülmeye değer.

İlginizi Çekebilir:  Arkaim Antik Şehri

4Zyuratkul Gölü

Zyuratkul Gölü

Bölgede en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Zyuratkul Gölü etrafında bir çok işletme ve kamping alanı bulunmakta. harikası bir yer olan gölde ayrıca yüzmek de mümkün.

6

Satka Milli Parkı

2016 yılında bir günü birlik gezip gördüğüm milli park içinde zaman zaman vahşi hayvanlar ile karşılaşabilir, köylerini gezip yaşantılarını görebilir, uçsuz bucaksız ormanlarında kaybolabilir 🙂 dilediğiniz her yerinde kamp kurabilir doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Satka Milli Parkı Gezisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here