Ana Sayfa Balık Avı Rehberi Yamula Barajı Sudak Balığı Avı

Yamula Barajı Sudak Balığı Avı

1615
1
Paylaş

Yakın bir zamanda ilk defa Sudak Balığı avı yapma heyecanı yaşadım. olarak da bilinen Sudak Balığının avlanması tahmin ettiğim gibi çok zevkli duygular yaşattı bana. Çok değil bir hafta önce Kızılırmak üzerinde kurulu olan en büyük baraj gölü olan Kayseri Yamula Barajı sudak avı için önemli avlaklardan biri.

Yamula Barajında özçekim yapmadan olmazdı

Yamula barajına başka bir avlağa giderken yolumuzun üzerinde olduğu için uğramak istedik. Bir günlük av için geceden giderek kampımızı kurduk. Karasal iklim yaşanan bölgelerde avlak civarında gölge yapacak yer bulmak zor. Her taraf çıplak arazi. Arazi böyle olunca kampı nereye kurarsan kur fark etmiyor.

Hava soğuk ama güzeldi

Buraya planlı geldiğimiz için malzeme olarak hazırlıklıydık. Arkadaşların tecrübesi ve biraz araştırma ile kullanacağımız yemler, takımlar ve av saati bile biliniyordu. Sudak balığı avının en verimli zamanı akşam suyu olarak bilinen saatlerdir. Kullanılacak yemler ise özellikle beyaz renkli küçük 7 cm lik silikonlar yada maket yemler. Özellikle beyaz olmasında fayda var. Çok farklı kombinasyonlar denedim fakat en etkili olanı beyaz silikonlar oldu. Bir çok vuruş aldım ve en sonunda yine beyaz silikon ile kandırabildik.

İlginizi Çekebilir:  Hangi Olta Takımını Seçmeliyim?
Ramazan abinin şanslı anı

Başka bir dikkat çekici konu ise yakalamış olduğun yada vuruş almış aldığın av noktası sürekli çalışıyor. Bunun nedeni sudak balıkları sürü halde gezmekte ve akşam saatlerinde kıyı kayalık noktalara yatmaya geldikleri için. Hep aynı noktalar sürekli av verebilir. Bizim avımız da almış olduğumuz sudak balığının videosu diğer yazımın içinde saklı. İzlemek için buradan diğer yazıyı okuyabilirsiniz.

Gün batımında manzara muhteşem oldu

Balıkçılık ve ile ilgili diğer yazılarımı okumak için lütfen buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Bu yazı ile alakalı diğer yazılarımı okumak için lütfen Ankara’dan Mersin’e Balık Avı Gezisi yazımı okuyabilirsiniz. Yazılarıma yorumlarınız ile destek verdiğiniz için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here