Ana sayfa Haberler Afyon’da Dev Sazan Balığı Yakalandı

Afyon’da Dev Sazan Balığı Yakalandı

10497
0

Afyonkarahisar merkezinde içme suyu sağlayacak olan Akdeğirmen baraj gölünde insan boyunda sazan balığı yakalandı.

Hafız Kamil Eroğlu ve arkadaşlarının yakaladığı sazan balığının boyunun insan boyu kadar olması vatandaşların ilgisini çekti.

“Bu balık bu kadar nasıl büyümüş?” diye hayret eden vatandaşlar meraklı bakışları arasında sazan balığı ile objektiflere poz verdiler.

Meraklılar dev sazan balığı ile çektikleri fotoğrafları sosyal medyada dostları ile paylaştılar.

Dev Sazan Balığı

Afyonkarahisar’da 4 kişilik amatör balıkçı Akdeğirmen Baraj gölünde balık tutmaya gitti. Akdeğirmen Barajı’nda 1 metre 35 santim uzunluğunda, 41 kilogram ağırlığında sazan balığı yakaladılar.

Afyonkarahisar’da bir gurup amatör balıkçının Akdeğirmen Baraj gölünde oltalarına takılan yaklaşık 1 metre 35 santim uzunluğunda, 41 kilogram ağırlığındaki sazan balığı, görenleri hayrete düşürdü.

Kamil E., bir genç geçtiğimiz günlerde 4 kişilik arkadaş gurubu ile Akdeğirmen Baraj gölüne balık tutmaya gittiler.

Akdeğirmen Barajı

Oltalarını baraj gölüne sallayan balıkçılar bir süre beklediler. Akabinde Kamil E.’nin arkadaşlarından birisi oltasına büyük bir şey takıldığını ve diğerler arkadaşlarından oltasını çekmesi için yardım istedi.

Oltayı gölden çekmeye başlayan balıkçılar oltaya takılan ve neredeyse bir insan boyunda olan sazan balığını görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Balığı kıyayı çeken balıkçılar önce arkadaşlarını tebrik ederken, daha sonra 1 metre 32 santim uzunluğunda uzunluğun da, 41 kilogram ağırlığındaki balığı kucaklayan gurup üyeleri tek tek hatıra fotoğrafı çektirler.

Neredeyse bir insan boyunda olan balık fotoğrafı sosyal medyada geniş yankı bulurken, balığı görenlerin şaşkınlıklarının yazdıkları yorumlara yansıdığı da gözlendi.

İlginizi Çekebilir:  Kızılay Gençlik Kampları Yenileniyor
Önceki makaleSahte Yemler Nedir? Nasıl Kullanılır?
Sonraki makale1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here