Ankara Balık Tutulacak Yerler

0
2560
Ankara Balık Tutulacak Yerler

Bugün sizler için en çok avladığım yer olan Ankara Balık Tutulacak Yerler hakkında kapsamlı bir yazı hazırlamaya çalıştım.

Uzun zamandır bu blog sitesini yönetiyorum ve içeriklerini hazırlıyorum, yazıyorum çiziyorum ortaya bir emek çıkarmaya çalışıyorum. Genellikle balık avı ve kamp konularında içerikler hazırlayarak siz değerli dostlarımın okumasını sağladım.

Genellikle Ankara civarında balık avı yaptığım için daha çok avlandığım meralar ile ilgili yazılar ve paylaşımlarda bulunmaya özen gösteriyorum.

Balık avlama teknikleri, malzeme bilgileri ve balık avı raporları hazırlayarak faydalı içerikler haline getiriyorum. Avlarımda videolar çekerek Youtube Kanalım üzerinden daha fazla kitleye ulaşmasını sağlıyorum.

Şimdi asıl konumuza gelelim ve sizler için hazırlamış olduğum konuya hızlıca giriş yapalım.

Ankara’da Nerede Balık Tutulur?

Aslında bu başlık çok kapsamlı şekilde değerlendirilmesi gereken bir konu. Ülkemizde iç sularda farklı türler avlanabilmektedir. Bazı avlaklarda bir-iki tür avlanabilmekteyken bazı avlaklarda ise çok fazla tür avlanabilmektedir.

Bu türler genellikle Turna, Sazan, Levrek ve Kefal balıklarıdır.

7. Kurtboğazı Barajı Balık Avı

Ankara şehir merkezine en yakın ve en çok tercih edilen avlaktır. Baraj içinde avlanabilecek balık türleri turna, sazan ve levrektir.

Kahramankazan ilçesi sınırlarında bulunmaktadır ve yaklaşık 61km mesafededir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here