Antalya Hayvanat Bahçesi

Tarafından

1248
0

Antalya şehir merkezine tepeden bakan bir konumda ağaçların, ormanların içerisinde dağ yamacına kurulu doğal yaşam alanı düşünün. Antalya-Burdur karayolu üzerinde Kepez mevkisinde karşılıyor misafirlerini. Henüz tatile çıkmadan planlamıştık hayvanat bahçesini gezmeyi. Ankara da şuan en büyük eksiklerden birisi böyle bir alanın olmaması.

Kızımın hep kitaplardan ve çizgi filmlerden görmüş olduğu hayvanları canlı görmesini sağlamak güzel bir aktivite olacaktı. Eş dost çok övgüler dizmişti Antalya Hayvanat Bahçesi için. Tatil planları içerisine alıverdik bizde tabiki. İyiki de gitmişiz. Benim şimdiye kadar görmüş olduğum en güzel, en düzenli, en temiz ve en doğal hayvanat bahçesi.

Yürüyüş alanları, hayvanların barındıkları alanlar ve hayvan çeşitliliği bakımından dikkat çekici şekilde beğeni kazanıyor. Dağın yamacında kayalıklarda şahinler, kartallar ve akbabalar bulunmakta. Ormanın derinliklerinde yaban domuzları, kurtlar, geyikler ve dağ keçileri var. Çiftlik benzeri bir alanda atlar, eşekler ve koyunlar için ev yapmışlar.

Minyatür bir hayvanat bahçesi oluşturmuşlar. Burada maymunlar, tavşanlar, koyun ve keçi türleri ayrı ayrı evlerinde. Geniş doğal bir havuz içerisinde otantik balıklar ve kaplumbağalar var. Hepsinin yaşam alanları çok temiz ve bakımlı.

Zebralar, develer, deve kuşları ve diğer büyük kanatlılar için geniş bir alan tahsis etmişler. Orman içinde dere kenarında kunduz ve samur gibi hayvanların evleri bulunmakta.

Yırtıcı hayvanları yine belli bir alana koymuşlar. Hayvan guruplarını çok güzel ayırmışlar. Hepsi doğal ortamlarına uygun olarak inşa edilmiş özel alanlarda yaşamakta. Sürüngenler için çok güzel bir kapalı alanları var. Önemli hayvanları bir arada görebiliyorsunuz.

Bence hayvanlar için harika yaşam alanları oluşturmuşlar. Yaşadığımız şehirde çocuklara gösterebileceğimiz hayvanların sayısı kısıtlı. Hayvanat bahçemiz bile yok ve ne zaman yapılacağı da bilinmiyor. Ama Antalya Hayvanat Bahçesinde eksik olan bir kaç tane hayvan var. Zürafa ve Fil henüz misafir edilmemiş. Eksik olan hayvanlar da gelirse eğer her şey daha güzel olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Olimpos Antik Kenti Gezisi

Ayrıca Antalya Hayvanat Bahçesi nin hemen giriş kısmında çok büyük bir alanda piknik alanı bulunmakta. Devasa parka araç ile giriş 10TL gibi cüzi bir para ile yapılabiliyor. Temiz hava ve ormanın yaşatacağı serinlik Antalya gibi bir şehirde büyük bir nimet bence.

  • ETİKETLER
  • Antalya Hayvanat Bahçesi