Ayışığı Plajı (Moonlight Plajı) – Kemer

3885
0

Kemer Akdeniz Bölgesi’nde bana göre en güzel tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Bunu yıllarca çeşitli yerler görüp gezmiş olmamdan dolayı söylüyorum.

Turizm açısından fazlaca geliştirmiş olmasından, eğlence ve diğer görülmesi gereken yerlere yakınlığı ile merkez de olmasından kaynaklanıyor.

Antalya’ya, Olympos’a, Demre’ye, Phaselis’e ve bir çok lokasyona yakın konumda.

Kemer denince akla büyük oteller, Rus’lar, gece eğlenceleri ve Moonlight Plajı gelir. Bir çok oteli var en ucuzundan en pahalısına kadar. Ruslar mesken edinmiştir her dükkanda çalışan bir Rus asıllı bulabilirsiniz.

Gece eğlenceleri çok meşhurdur benim bildiğim dört adet en büyüğünden gece kulübü var. İki tane büyük plajı var ki en güzeli kumsalı, işletmeleri ve konumu ile Ayışığı Plajı.

Ayışığı Plajı ismini ayışığı parkının bitişiği olduğu için ormanın içerisinde gerçekten geceleri ayışığının en güzel şekilde aydınlattığı yerde olduğu için almış. Otellerden uzak, gürültüden uzak, yeşillikler içindeki kumsal bana göre en güzeli.

Diğer plaj konumu ve taşlı olması sıradan plaj olarak gözümde yer edinmiştir. Sıra sıra dizilmiş oteller ve bu otellerin gürültülü eğlenceleri bana itici gelmiştir her zaman. Mavi bayrak sahibi plajlarımızdan birisidir Ayışığı Plajı.

Moonlight Plajı

Ayışığı plajı içerisinde dört adet işletme mevcut. Bu işletmeler plaj içerisinde ki şezlong, yeme-içme ve su sporları aktivitelerini organize ediyorlar. Plajın bakımını ve temizliğini yapmaları, düzeni sağlamaları ve temel ihtiyaçları oracıkta halletmeleri güzel ve olması gereken bir şey.

Henüz Kemer tatilimizin başladığı pazartesi günü ilginç bir olaya tanık olmam bu işletmeler ile ilgili düşüncelerimi birazcık değişime uğrattı. Büyük reklamlar yaparak kendilerini tercih etmelerini öngören işletmelerden birinde çalışan personelin tutumu çevreye yaymış oldukları eksi elektrikten büyük rahatsızlık duyduk hep birlikte.

İlginizi Çekebilir:  Noel Baba Kilisesi

Dakota Beach

Dakapo Kemer Beach personelleri içinden beş çalışanın iki turisti gereksiz yere tartaklamaları, bu esnada diğer tatilcileri inanılmaz şekilde rahatsız etmeleri, bağırmaları, küfür etmeleri, mafya gibi tehdit etmeleri ilk günden benim ve ailemin büyük tepkisini çekti.

Neydi sebep iki turistin kalmış olduğu otel bu işletme ile anlaşmalı olmadığı için ve turistlerin bu plajı kullanmak istemeleri. Bütün sebep bu. Orada neredeyse bütün Avrupa ülkelerinden ve Rusya’dan turistler bulunmakta iken nasıl böyle bir tavır sergilemek akıl almaz bir durum.

Qualista Beach

Daha sonraki günlerde bu işletmeye gitmeme kararı aldık. Kendi otelimize ait olan Kemer Qualista Beach adlı mekan ikinci günden itibaren gönlümüzü fethetti. Saygılı ve alakalı personel ile çok rahat iletişim kurulabiliyor. İlgi gösteriyorlar seviyesiz tavırlar sergilemiyorlar. Son güne kadar tercihimizi değiştirmedik.

Hemen yanında bulunan yat limanı, Yörük Parkı, Ayışığı Parkı diğer tarafında bulunan Club Med ile çevrili akvaryum gibi, kumsalı ve çevresi ile Kemer de harika bir plaj. İnsanların Kemer tercihlerinin en büyük nedeni bunca güzelliği bir arada bulundurması bence.

Önceki makaleRusya’da Düğün Nasıl Yapılır?
Sonraki makaleAntalya Hayvanat Bahçesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here