23 Nisanda Hangi Kurumlar Tatil?

23 NİSAN’DA HANGİ KURUMLAR TATİL? 23 Nisan’da PTT ’ler, bankalar, okullar ve devlet daireleri, hastane poliklinikleri kapalı olacak, hastane acil servisleri ise açık olacak. Damla Korkmaz Haberler, Sondakika Haberleri 23 nisan 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı resmi tatiller
23 NİSAN’DA HANGİ KURUMLAR TATİL? 23 Nisan’da PTT’ler, bankalar, okullar ve devlet daireleri kapalı olacak, hastaneler ise açık. 24 Nisan’da ise hastaneler, okullar, devlet daireleri, PTT’ler açık olacak.

23 Nisan kamuda tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Cuma günü okulların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları da tatil olacak. Çalışmaya devam edecek özel kurumlar ise çalışanlarına 23 Nisan için fazla mesai ücreti ödemek durumda kalacak.

23 Nisan Her yer kapalı mi?

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağının uygulanacağını duyurdu. Yasak kararına göre Cuma, Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere üç gün sürecek. 23 Nisan resmi tatil takvimi içerisinde yer alıyor. Tatil nedeniyle bankalar ve devlet kurumları kapalı olacak.

23 Nisan özel sektör tatil mi?

23 Nisan ülkemizdeki resmi tatillerden biri. Bu nedenle okullar, kamu kurumları ve özel sektör çalışanları resmi izinli sayılacak. Banka ve devlet daireleri de kapalı olacak.

23 Nisan sokağa çıkma yasağı kimler muaf?

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN KİMLER MUAF? Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli kişiler de tören ve kutlama programları süresiyle sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

23 Nisan tatili kaç gün olacak?

Tarih Gün Tatil
23 Nisan Cumartesi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs Pazar Emek ve Dayanışma Günü
2 Mayıs – 4 Mayıs Pazartesi – Çarşamba Ramazan Bayramı
19 Mayıs Perşembe Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
See also:  15 Tatil Ne Zaman Başlayacak?

23 Nisan yasak olur mu?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00da başlayacak.

2021 23 Nisan yasak var mı?

‘Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 23 Nisan 2021 Cuma günü vatandaşlarımız Cuma namazı için Camilere gidebilecekler mi?’ sorusuna cevaben ‘isteyen vatandaşlarımız araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye gidip gelebileceklerdir’ denildi.

23 Nisan’da seyahat yasağı var mı?

Daha önce genelge ile belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak. Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

23 Nisan nereler kapalı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene de karantina altında kutlanacak. Geçtiğimiz yıl gibi bu sene de, 23 Nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı vatandaşların merak konusu oldu. Resmi tatil olan 23 Nisan’da bankalar ve devlet kurumları kapalı olacak.

Resmi tatil özel sektörde geçerli mi?

Özel sektörde çalışanlar idari izinden yararlanamayacağı için özel sektör çalışanları çalışmalarına devam ederler ve fazladan herhangi bir ücrete hak kazanamazlar. Resmi tatillerde özel sektörde çalışanlar için almış oldukları günlük ücret esas alınarak Ulusal Bayram ve Genel Tatil ücreti hesaplanır.

23 Nisan mesai ücreti yüzde kaç?

Örneğin; işçinin aylık 9000 TL brüt ücret karşılığı çalıştığını varsaydığımızda; işçi 23 Nisan günü çalışma yapmaması halinde o güne ilişkin ücretini (9000/30=300 TL) tam olarak alacaktır. Çalışma yapması halinde ise ücreti %100 zamlı olarak (300+300=600 TL) alacaktır.

See also:  Çanakkale Truva Antik Kenti Nerede?

Sokağa çıkma yasağı genelgesi kimler muaf?

Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde kişilerin dışarı çıkmaları halinde muaf belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Muaf yerler ve kişiler arasında eczaneler, marketler, fırınlar, kargo, su, gazete, bankalar bulunuyor.

Sokağ çıkma yasağından kimler muaf?

Tam kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar devam edecek. Muaf listesinde yer alanlar, gerekli belgeleri bulundurarak işyerlerine gidebilecekler. Muaf olanlar arasında eczaneler, benzin istasyonları, fırınlar, kargo, su, gazete, oteller gibi kişi ve işyerleri bulunuyor.

Yasaklarda kimler dışarı çıkabilir?

Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçları ile ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırına gidip gelebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.