5 Ocak Hangi Iller Tatil?

Hangi illerde okullar tatil? 5 Ocak Yoğun kar yağışı eğitimi de olumsuz etkiliyor. Bitlis, Karaman, Trabzon, Tokat, Samsun, Rize, Mersin, Kırşehir, Zonguldak, Elazığ, Gümüşhane, Hakkari, Kahramanmaraş, Sivas, Kilis, Ordu ve Şırnak’ta okullar tatil edildi.

5 Ocak neden tatil?

Muhittin Paşa’nın 5 Ocak 1922’de Genelkurmay Başkanlığı’na bildirdiği gibi Adana ve dolaylarının işgali sona erip, halkın tüm erkinliğine kavuştuğu bayram olarak kabul edilmesi doğru idi” Kasım Ener, kitabında 5 Ocak 1922 gecesini ise şöyle anlatıyor: “Şehirde büyük fener alayları düzenlendi.

5 Ocak Gümüşhane tatil mi?

Gümüşhane Valiliği’nden yapılan açıklamada il genelinde yoğun kar yağışı, kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım gibi olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden il genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve

Van için yarın okullar tatil mi?

Van, Bingöl, Kahramanmaraş, Elazığ, Artvin ve Adıyaman’da olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

Adana 5 Ocak okullar tatil mi?

5 Ocak Adana’nın kurtuluşu resmi tatil mi? Adana’nın Fransızların işgalinden kurtuluşunun 100. yılında kentte birçok kişi resmi tatil olup olmadığını sorgulamaktadır. Her yıl olduğu gibi 2022 senesi içerisinde de Adana’da resmi tatil söz konusu değildir.

Adana 5 Ocak 2022 Resmi Tatil mi?

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Adana’da 5 Ocak Salı günü tatil ilan edilmeyecek. Kentte bulunan tüm tarihi binalar ve camilerin ışıklandırılacağı, okulların bayraklarla donatılıp kutlamalara hazırlanacağı 5 Ocak gününün sabahı 9.30’da, törenlerin ilk ayağı çelenk sunma töreni ile başlayacak.

5 Ocak tarihinde ne oldu?

1922 – Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşu. 1929 – Anadolu-Bağdat ve Mersin-Tarsus Demiryolları ile Haydarpaşa Garı devletleştirildi. 1930 – Sovyetler Birliği’nde tarımın kolektivizasyonu başladı. 1933 – San Francisco’daki Golden Gate Bridge inşa edilmeye başlandı.

See also:  15 Tatil Hangi Tarihler Arası?

Gümüşhanede yarın okullar tatil mi?

KARADENİZ’DE 5 İLDE OKULLAR TATİL

Bölgede kar yağışı nedeniyle, Bayburt, Gümüşhane, Ordu, Sinop ve Samsun’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildi. Bu kentlerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kelkit’te okullar tatil mi?

Gümüşhane’de gece başlayan kar yağışının ardından Kelkit ilçesindeki tüm okullar tatil edilirken diğer ilçelerdeki taşımalı okulların hepsi tatil edildi. Yağış nedeniyle 198 köy yolu da ulaşıma kapandı. Gümüşhane’de dün gün boyu devam eden yağmur yağışı gece yarısı yerini kar yağışına bıraktı.

Bayburt 13 Ocak okullar tatil mi?

Bayburt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde yoğun kar yağışı kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık ulaşım ve benzeri olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden ilimiz il ve ilçelerin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi özel örgün ve yaygın

Van için okullar tatil mi?

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle 3 Ocak 2022 Pazartesi günü İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerimizde ilk ve orta dereceli okullar (liseler dahil) 1 (bir) gün süreyle tatil edilmişti” denildi.

Vanda Pazartesi günü okullar tatil mi?

VAN’DA KAR TATİLİ

Van’ın Gevaş ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar Pazartesi günü tatil edildi. Geçtiğimiz cuma gününden bu yana etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Van’da 20 ocak okullar tatil mi?

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Ocak 2022 Perşembe günü ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim kurumları (lise, halk eğitim, RAM, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri dahil) 1 gün süreyle tatil edilmiştir.

See also:  Pamukkale Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Nerede?

15 tatil ne zaman 2022?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? Yarıyıl tatili 21 Ocak tarihinde başladı ve 6 Şubat’a kadar devam edecek. Öğrenciler 7 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. Yıl sonu karneleri 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

5 ocak 1922 de ne oldu?

Türk-Fransız Barış Antlaşması, 20 Ekim 1921’de Ankara’da yapılmıştır. Bu antlaşma gereğince 5 Ocak 1922’de Fransızlar Çukurova’dan tamamen (getirdikleri Ermenileri de beraberinde götürerek) çekilmişlerdir. Fransızlarla gidemeyen veya yerli olan Ermeniler de bölgeden kaçmışlardır.

15 tatil ne zaman?

Bugün yani 21 Ocak 2022 Cuma günü başlayan yarıyıl tatilinin 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanmasının ardından öğrenci ve öğretmenler 7 Şubat Pazartesi günü yeniden okullarda olacak. Öğrenciler ikinci dönemdeki ara tatili ise 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapacak. İkinci dönem 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.