Enes Tatil Yeri Nerede?

Enez, Edirne’ye bağlı ilçeler arasında yer alıyor. Her yıl doğal güzellikleri, tertemiz denizi ve sahili ile birçok turistin rağbet ettiği bölgeler arasında bulunuyor. İlçenin sakin ve huzurlu yapısı, tatilin kaliteli ve verimli şekilde geçirilmesini sağlıyor.

Enes sahili nerede?

1. Edirne Enez Sahili. Edirne’nin Enez ilçesindeki Ainos sahili çok acayip bir yer. Su çok berrak, tam bir plaj yok ama etrafta fazla ev, otel gürültüsü de yok.

Enes tatil köyü nerede?

Gaziömerbey Mahallesi Altınkum Mevkii Enez-Merkez/Edirne.

Enez deniz nasıl?

Temiz denizlere sahip olan Enez’de beachlerin ekonomik olması da turistlerin tercih sebepleri arasında bulunuyor. İlçeye geldiğinizde dikkatinizi çekecek şeylerden biri de çakıl taşlarının mevcut olmasıdır. Merkeze en az 7 – 8 kilometre uzaklığında yer alan plajlar 20 – 25 kilometre ve ötesine kadar uzanmaktadır.

Enez nereye yakın?

Enez, Edirne’nin ilçelerinden kuzeyde İpsala ve doğuda Keşan ilçeleriyle komşudur ve kuzeybatısı Yunanistan ile sınırdır. Edirne’nin Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçelerinden olan Enez’in il merkeziyle arasındaki mesafe ise yaklaşık 171 km’dir.

Enez Ege Denizi mi?

Eskiçağda Ainos adını taşıyan Enez, Ege Denizinin kuzey sahilinde ve Meriç (antik Hebros) nehrinin denize döküldüğü sahada, denizden 25 metre yükseklikte, orta miyosen devrine ait sarp, kalker bir yarımadanın üzerinde kurulmuş çok eski ve tarihi bir şehirdir.

Enes nerenin ilçesi?

Enez, Edirne’nin bir ilçesidir. Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve milli sınır ile çevrilmiş olup, toplam 30 km deniz, 44 km mülki sınırlara sahiptir. Enez bölgesinin toplam nüfusu 8356 olup, yüzölçümü 473 km²dir.

Enez istanbul otobusle kac saat?

Enez – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama 5sa 21dk sürmektedir.

See also:  Eylül Ayında Nerede Tatil Yapılır?

Enez isminin anlamı nedir?

Enez isminin anlamı; geniş soy demektir.

Edirne Enez hangi denize bağlı?

Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve millî sınır ile çevrilmiş olup, Meriç Nehri’nin denize döküldüğü Ege’nin Kuzey sahilinde bir yarımada üzerinde yer almaktadır.

Türkiye’nin en güzel denizi neresi?

1- Kaputaş Plajı, Antalya

Türkiye’nin en güzel plajı olarak dünya basınında adını duyurmuş plajımız Kaputaş ile başlıyorum. Kaputaş Plajı’na ulaşmak biraz zorlayıcı ama aslında plajı bu kadar güzel yapan da zor ulaşılıyor olması diyebiliriz.

Enez denizi neden kirlendi?

Geçen günlerde etkili olan yağmurun ardından Enez sahilde biriken yosunlar kötü kokuya meydan oluyor. Denizin kirliliğinden ve kötü kokudan dolayı birçok kişi denize giremiyor. Etkili olan sağanak yağışla birlikte nehirler bolca su getirdi, Enez’de deniz soğudu ve kirlendi.

Enez Altınkum nereye bağlı?

Enez ilçesine bağlıdır. Altınkum Sitesi haritası Edirne ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Altınkum Sitesi posta kodu 22700. Altınkum Sitesi GPS koordinatları 40° 39´ 44.7192′ ve 26° 4´ 5.3652′.

Enez Halk pazarı hangi gün?

Her hafta Pazar günleri 12.00-20.00 saatleri arasında Enez Pazaryerinde açık olacak olan Emek Pazarı’nın açılışında, amatör gruplar konserler verirken, resim ve koleksiyon sergileri de açıldı.

Edirne Ege Denizi mi?

Edirne. Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda, güneyinde Çanakkale’nin Gelibolu ve Eceabat ilçeleri, kuzeyinde ise Edirne’nin Keşan ve Enez ilçeleriyle çevrelenen Saros, kendi kendini temizleyebilme özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Enez Altınkum hangi köyde?

Altınkum Mahallesi Edirne ilinde yer almakta olup, Altınkum semtinde bulunan Altınkum Mahallesi Enez ilçesine bağlıdır.

Enez ilçesi nereye bağlı?

Enez, Edirne’nin bir ilçesidir. Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve milli sınır ile çevrilmiş olup, toplam 30 km deniz, 44 km mülki sınırlara sahiptir. Enez bölgesinin toplam nüfusu 8356 olup, yüzölçümü 473 km²dir.

See also:  Konya'Nın Hangi Ilçeleri Tatil?

Enez’de nereye gidilir?

Enez’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Gala Gölü Milli Parkı Gölleriyle bilinen Enez’in en bilinen gölü ise Gala Gölü’dür.
 • Enez Kalesi.
 • Dalyan Gölü
 • Enez Altınkum Sahili.
 • Enez Limanı
 • Vakıf Tabiat Parkı
 • Enez Kamp.
 • Enez Günübirlik Gezilecek Yerler.
 • Enez’de Nerede Kalınır?

  Enez Kalınacak Yerler

 • Enez’de Nerede Kalınır? İlçede genellikle sahil kenarlarında konaklama hizmeti alınmaktadır.
 • Ainos Otel. Enez merkezde bulunan Ainos Otel konaklama hizmeti almak için uygun bir oteldir.
 • İnci Apart Motel.
 • Aqua Beach Otel.
 • Enez Balcı Motel.
 • Enez Altun Motel.
 • Veranda Otel.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.