Eylül Ayında Hangi Bölgede Tatil Yapılır?

Eylül Ayı İçin Yurt İçi Balayı Rotaları

 1. Antalya’da Balayı Tabii ki Türkiye’de balayı tatili için gidilebilecek yerler düşünüldüğünde Akdeniz’in incisi Antalya ilk sırada yer alıyor.
 2. Marmaris’te Balayı
 3. 3. Bozcaada’da Balayı
 4. Kuşadası’nda Balayı
 5. 5. Fethiye’de Balayı

Eylül ekim aylarında nereye gidilir?

Ekimde görülecek yerler arasından en sevdiklerimizi sizin için derledik.

 • Safranbolu | Karabük. Ilıman havası ile ekim ayında gezmeye oldukça elverişli olan Safranbolu’yu listemize almadan edemedik.
 • Selimiye | Marmaris.
 • Yedigöller Milli Parkı | Bolu.
 • Kapadokya & Göreme | Nevşehir.
 • Gökçeada | Çanakkale.
 • Eylül ayında tatil yapılır mı?

  İçinde bulunduğumuz eylül ayı sonbaharın başlangıcı olarak kabul ediliyor. Temmuz ve ağustos aylarının insanı kendinden geçiren sıcaklarının yerini serin bir meltem, eskisi kadar yakıcı olmayan bir güneş ve ara sıra hafifçe çiseleyen yağmur alıyor. İşte bu yüzden eylül ayı tatil yapmak için belki de en ideal aylardan.

  Eylül’de nerede denize girilir?

  Farklı bir deniz deneyimi yaşamak istersen tekne turlarına katılarak Kelebekler Vadisi, Deve Plajı, Soğuksu Koyu gibi farklı noktalarda da yüzebilirsin.

 • Side. Antalya’nın doğusunda bulunan Side’de denizin en güzel olduğu mevsim sonbahar.
 • Kemer.
 • Datça.
 • Ayvalık.
 • Karaburun.
 • Eylül ayında antalyada denize girilir mi?

  Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden olan Antalya, eylül ayında hala yaz mevsimi geçiriyor, bu sebeple eylülde denizi sıcak olan yerler arasında en üst sıralarda.

  Eylül ayında nereye gitmeli?

  Eylül’de Gidilmesi Gereken 20 Destinasyon

  1. BOZCAADA. NASIL GİDİLİR: İstanbul-Bozcaada arası 382 kilometre.
  2. 2. FETHİYE. NASIL GİDİLİR: Dalaman’a uçakla gidip karayoluyla Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.
  3. 3. KAPADOKYA.
  4. KAZ DAĞI.
  5. MANAVGAT.
  6. 6. NEMRUT DAĞI.
  7. 7. ŞİRİNCE.
  8. 8. YEDİGÖLLLER-ABANT.

  Ekim ayında tatil nerede yapılır?

  Ekim’de Bir Başka Güzel Olan 13 Sonbahar Rotası

  1. 1 – Şile. İstanbul’un gizemli dünyasına kısa bir yolculuk için Şile mükemmel bir rota.
  2. 2 – İğneada. Kuzeyin yeşil çocuğu İğneada, sonbaharda en sık ayak basılan rotalardan biri.
  3. 3 – Gökçeada.
  4. 4 – Bergama.
  5. 5 – Şirince.
  6. 6 – Datça.
  7. 7 – Köyceğiz.
  8. 8 – Adrasan.
  See also:  Olimpos Tatil Köyü Nerede?

  Antalya ekim ayında denize girilir mi?

  Ülke genelinde hava sıcaklığında düşüşler yaşanmasına rağmen sıcaklığın 28-29 derecelerde seyrettiği Antalya’da, ekim ayının son günlerinde de denize giriliyor.

  Eylül ayında Ölüdeniz nasıl olur?

  Eylülde sessiz, dingin ve çok güzel oluyor ölüdeniz.Sadece yabancı turistler var.Ne yapış yapış oluyorsunuz, ne de üşüyorsunuz bu mevsimde.Denize giriyorsun üşümüyorsun, çıkıyorsun haşlanmıyorsun.

  Eylülde Muğla’da denize girilir mi?

  Muğla’nın muhteşem koyları ve doğal güzellikleri Eylül ayında bir başkadır. Datça’dan Marmaris’e, Fethiye’den Ölüdeniz’e birçok turistik destinasyonu içinde barındıran Muğla bölgesinde herkes aradığı tatili bulabilir.

  Eylül ayında Datça’da denize girilir mi?

  Datça, kusursuz koylarından dolayı özellikle yaz ayları ziyaretçi çeken bir tatil beldesi. Doyasıya serinleyip, güneşlenmek için Datça’yı Haziran ve Ağustos ayları arasında tercih edebileceğiniz gibi daha sakin bir atmosferde denize girmek isterseniz Mayıs, Eylül ve Ekim aylarını da değerlendirebilirsiniz.

  Ekim ayında Türkiye’de nerede denize girilir?

  Ekim ayında denize girilecek yerler için ilk önerimiz, Antalya’nın saklı cenneti konumundaki Adrasan. Burası el değmemiş nefis doğası ve tertemiz denizi ile gezginlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bölge SİT alanı olduğu için bozulmamış bir dokuya ve eşsiz bir habitata sahip.

  Fethiye eylül ayında nasıl olur?

  Eylül ayında bölgede hava sıcaklıklarının çok ciddi olmasa da önemli ölçüde düşüş gösterdiğini vurgulamak gerekir. Ortalama hava sıcaklığının 23°C düzeyinde olduğu bu bölgede en yüksek sıcaklıklar 33°C dolaylarındadır. Özellikle akşam saatlerinde favanın çok ciddi bir şekilde serinlediği ifade edilebilir.

  Eylül ayında Antalya’da tatil nasıl olur?

  Antik kentler ve tarih düşkünleri için hava daha güzel ve az kalabalık. Eylül ayında, hava ağustos ayına göre daha anlayışlıdır, kalabalıklar erimeye başlar, ancak Antalya’da sadece yazın hizmet veren işletmelerin hepsi açıktır. Denizde tekne yoğunluğu fazla olmaz, hava yüzmek için yeterince sıcaktır.

  See also:  9 Gün Tatil Ne Zaman 2022?

  Eylül ayında Antalya nasıl olur?

  Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

  Eylül ayında Assos nasıl olur?

  ASSOS

  Eylülde telaşlar bitiyor, dinginlik başlıyor. Deniz mahsullerinin, zeytinyağlıların lezzeti hissediliyor. Deniz soğuktan da öte çivi gibi, adamı zinde kılıyor. Günbatımı tepelerden güzelliğini en iyi eylülde gösteriyor” diyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.