Kapadokya Koşusu Ne Zaman?

Salomon Cappadocia Short Trail, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan eşsiz Kapadokya yöresinin vadilerinde ve platolarında gerçekleştirilen yaklaşık 38 km uzunluğunda ve 1120+ m. tırmanış içeren bir patika koşusudur. Koşu, 15 Ekim 2022 tarihinde saat 10:00’da Ürgüp şehir merkezinden başlar.

Kapadokya Ultra Trail ne zaman?

15 – 16 Ekim 2022

Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya’nın tepelerinde ve vadilerinde gerçekleşecek ultra trail koşusunun katılımcılarından biri olun! Üç farklı parkur. Ortak eşsiz deneyim.

Ultra Trail kaç km?

Ultra maraton, bildiğimiz maraton mesafesi olan 42 km 195 metreden uzun olan mesafelerdeki koşulara verilen addır. Her yarış kendi disiplinini oluşturur. Tek etaplı, 45 km-330 km arası, ya da çok etaplı, 3-6 gün, 250 km-520 km arası olabilir.

Likya Maratonu kaç km?

Likya Yolu Ultra Maratonu, Türkiye’de düzenlenen ilk ultra maraton olan, yüksek mücadeleye dayalı uluslararası bir spor organizasyonudur. 2010 yılından beri toplam 509 km uzunluğundaki Tarihi Likya Yolu’nun yaklaşık 250 km’lik bölümünü kapsayan ve her gün bir etabı koşularak 6 etapta tamamlanan Likya Yolu Ultra

Kapadokya Ultra Trail kaç km?

Yine koşuculara 119 kilometrelik Salomon Cappadocia Ultra-Trail (CUT), 63 kilometrelik Cappadocia Medium Trail (CMT) ve 38 kilometrelik Cappadocia Short Trail (CST) olmak üzere üç farklı yarış seçeneği sunacak dev etkinlik, organizasyon kalitesi ve katılım çeşitliliği ile bir kez daha ülkemizin en önemli uluslararası

En uzun ultra maraton kaç km?

Maratonun 42 bin 195 metre olmasının tarihi bir nedeni var. Maraton mesafesinden de uzun olan yarışlara ultra maraton denir. Bizim basında çıkan “maraton koştu” haberlerinde bakıyorum, koşulan mesafe 10 km Hem verilen bilgi yanlış hem de memleketimizde sayıları giderek artan, az sayıda maraton koşanlara haksızlık.

See also:  Tatil Için Ne Gerekli?

Dünyanın en uzun maratonu kaç km?

İlk kez 1896’da düzenlenen Atina Olimpiyat Oyunları’nda koşuldu, 1924 yılında 42,195 m olması benimsendi. Uluslararası amatör atletizm federasyonu 1992 yılından itibaren 21,100 m’de yarı maraton dünya şampiyonası düzenlemeye başladı.

En uzun ultra maraton koşusu kaç km?

Kaliforniya’daki Ölüm Vadisi’nde (en: Death Valley) başlayan 215 km’lik Badwater Ultra maratonu, 2,6 km’lik tırmanışla yakıcı sıcak altında koşulur. Koşular; sıcak çöllerde ya da kutuplarda yapılabilmektedir.

Dünyanın en uzun koşusu kaç km?

Tam maraton 42 kilometre ve 195 metredir. Her ne kadar 195 metrenin 42 kilometre yanında çok düşük kaldığı düşünülse bile, bu uzunluğun da mutlaka tamamlanması gerekmektedir. Böylece tam maraton bitmiş olur. Yarı maraton ise 21,1 kilometre uzunluk kapsamında gerçekleşmektedir.

Ultra Maraton Koşusu kaç km?

En çok düzenlenen ultra maraton mesafeleri 50 km, 100 km, 50 mil, 100 mil mesafeleridir. Bu mesafeler ile birlikte 12 saat, 24 saat yarışları, birden fazla günden oluşan ve her gün belirli bir mesafe ile toplam koşu mesafeli ultra maraton organizasyonları da bulunmaktadır.

Likya Maratonu ne zaman?

23-25 Eylül 2022 tarihlerinde, Tarihi Likya Yolu’nun muhteşem doğasında unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.