Maldivlerde Tatil Ne Kadara Mal Olur?

Maldivler’de tatil ne kadara mal olur? 1 haftalık Maldivler tatili kişi başı Türk Hava Yolları ile kişi başı en ucuz 1680 (uçak bileti dahil) dolardan başlıyor. Şubat ayı için geçerli bu ücret.
Fiyatlarınıza uçak bileti dahil midir? Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldivlerde balayı ne kadar tutar?

Maldivler’de 2020 ve 2021 Maldivler Balayi Fiyatlari ve Deneyimi

Otel Oda Tipi Kampanyalı Fiyat
Adaaran Club Rannalhi Kumsal Villa 878 USD
Sun Island Su Üzeri Bungalov 1062 USD
You & Me Cocoon Manta Villa 1330 USD
Adaaran Club Rannalhi Su Üzeri Bungalov 1378 USD

Maldivlerin dini nedir?

Yerleşim bulunan 281 adadan 195’inde Maldivliler, 86 ada ise ‘otel ada’ şeklinde kullanılmaktadır. Maldivliler adada yer alan tek etnik gruptur ve Hint-Aryan kökenli bir halktır. Halk Maldivce konuşmakta olup, %97’si Müslümandır. Devlet başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir.

Maldivler e ne zaman gidilmeli?

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur.

Maldivler uçak bileti kaç TL?

Maldivler uçuşları

En ucuz uçuş bulundu 5.659 TL
Ortalama uçuş süresi 8 sa 4 dk
Uçmak için en ucuz ay Eylül
En popüler hava yolu Türk Hava Yolları
Uçuş / hafta 9

1 tl kaç Maldivler?

Bankanıza fazla para mı ödüyorsunuz?

Çevrim kurları Türk Lirası / Maldivler Rufiyaası
1 TRY 1,04549 MVR
5 TRY 5,22745 MVR
10 TRY 10,45490 MVR
20 TRY 20,90980 MVR
See also:  Ekim De Nerede Tatil Yapılır?

Male hangi para birimi?

– Maldivlerin resmi dili Maldivce’dir. Hangi Para Birimi Kullanılır? – Maldivler’de Maldiv Rufiyaa’sı kullanılmasının yanı sıra tüm otellerde ve başkent Malé’de kredi kartı ve dolar da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Maldivler uçak ile kaç saat?

İstanbul – Male, Maldiv Adaları arası uçakla 485 dakika sürüyor.

Maldivler Ayada otel kimin?

Otelin sahibi Aydeniz Group’un Yönetim Kurulu üyesi Fırat Aydeniz “Maldivlerde beni en çok şaşırtan şey, gün içerisinde oluşan gelgitler sebebiyle öğlen üzerinde dolaştığınız bir plajın akşamüzeri orada olmayışı.

Türkiye hangi dine mensup?

Optimar’ın 2019’da yaptığı ankete göre Türkiye nüfusunun %89,5’u Müslüman’dır. Müslümanların %74’ünü Sünniler oluştururken, Alevi kesimin genel nüfusa oranı %12,5’tur. Diğer Müslüman toplulukların (Caferiler, Nusayriler ve On İkiciler) nüfusa oranı ise %3’tür.

Maldivlerde yüzülür mü?

Maldivler’de rüya uyurken değil uyandığınızda başlıyor. “Over Water Villalar”da gözlerinizi okyanusun sonsuz maviliğine açıyorsunuz. Okyanus suyunun sıcaklığı yıl boyunca 25 derece civarında olduğu için üşümeden rahatlıkla girebiliyorsunuz. Daha serin su isteyen konuklar havuz seçeneğini tercih edebiliyor.

Maldivler yaz sezonu ne zaman?

Mayıs ve Kasım arasında hava hala sıcaktır, fakat gökyüzü bulutlu olabilir, nemlilik ve yağmur olasılığı daha yüksektir. Mevsim olarak farklılık göstermemesine rağmen Mayıs ayından temmuz ayına kadar fiyatlar yıl boyunca en düşük seviyede olup Temmuz ve Eylül arası fiyatlar yüksek seviyededir.

Maldivler mevsimi ne zaman?

Mevsimsel olarak Maldivler’i ziyaret etmek için en uygun zaman mayıs-kasım arasındadır. Mayıs- Ekim aylarına denk gelen Güneybatı muson dönemi giderseniz çoğunlukla yağmur yağacaktır, buna karşılık en uygun fiyatlara Maldivler turunu bulma imkanınız olacaktır.

Maldivler hep yaz mı?

Hindistan’ın güneybatısında, Hint Okyanusu ada ülkesi olan Maldivler, tüm yıl boyunca sıcak ve tropikal bir iklime sahiptir. Her tropikal iklimde olduğu gibi yağmur yağan bu ada ülkesinde, bu yağmurlar kısa sürelidir. En yağışlı zamanlarında bile güneş gökyüzünde kendini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.