Troya Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Kendi Aracıyla gelecekler, Çanakkale – İzmir otoyolunun(kepez güzergâhından) 30 kilometresindeki Tevfikiye Köyüne- Truva Antik Kenti tabelasından saparak Tevkifiye yoluna giriniz. Bu yoldan 5 kilometre daha gittikten sonra antik kente ulaşabilirsiniz.

Troya antik Kent nerede?

Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsedilen Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olarak da bilinen Troya Antik Kenti UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 1998 yılında girmiştir. MÖ 3000 yılına kadar uzanan tarihi geçmişi ile dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan kent, Çanakkale il sınırları içinde yer almaktadır.

Troya ören yerine nasıl gidilir?

Troya Müzesi’ne Toplu Taşıma ile Ulaşım

Troya Müzesi, Çanakkale Merkez’e bağlı Tevfikiye Köyü sınırları içinde yer alıyor. Çanakkale şehir merkezinden veya Geyikli İskelesi istikametinden gün içinde saat başı kalkan Tevfikiye minibüsleri ile müzeye toplu taşıma seçeneği ile gitmek mümkün.

Truva atı şu anda nerede?

Truva Atı, savaş sırasında düşmanı yanıltmak için kullanılan bir taktiğe verilen isimdir. Truva Atı herkesin ilgisini çeken bir olay olmuştur. Bu Truva Atı günümüzde ise Çanakkale şehrinde yer almaktadır. Truva Savaşı, Sparta kralı olan Menelaus’un karısı Helen yüzünden yaşanmıştır.

Truva Antik Kenti ücretli mi?

Truva Antik Kenti Giriş Ücreti

Kenti ziyaretler ücretlidir. Kişi başı ücret 50 TL’dir. Ziyaretlerde Müzekart geçerlidir. 01 Nisan -30 Ekim tarihleri arasında 10.00-19.00 31 Mart -01 Eylül tarih arasında da 08.30-18.00 saatleri arasında haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz.

Truva atı kaçta kapanıyor?

Ziyaret Saati: Truva Antik Kenti, haftanın 5 günü açık. 09:00 ve 17:00 saatleri arasında müze kartınızla ziyaret edebilirsiniz.

Zeugma Antik Kenti nerede?

Belkıs/Zeugma Antik Kenti, Gaziantep ili, Nizip İlçesi, Belkıs Köyü sınırları içerisinde Fırat Nehri’nin kıyısında yer alır.

Xanthos ve Letoon antik kentleri nerede?

XANTHOS: Fethiye’ye 46 km. uzaklıkta, Kınık köyü yakınlarında bulunan Xanthos, Antik Çağda Likya’nın en büyük idari merkezi idi. M.Ö. 545’te Perslerin egemenliğine girene kadar bağımsız olan kent, bundan yaklaşık olarak yüzyıl kadar sonra tamamıyla yanmıştır.

See also:  Nerede Tatil Yapabiliriz?

Çanakkale Truva atı nasıl gidilir?

Tevfikiye Köyü’nde bulunan Truva Antik kentine gitmek için Çanakkale İzmir Otoyolu kullanılır. Çanakkaleden çıktıktan 30 km sonra yol levhalarını takip ederek çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. İzmir istikametinden gelenler için se Ezine’yi geçtikten sonra yol levhalarına bakılarak rahat bir şekilde bulunabilir.

Teuva neresi?

Çanakkale il sınırları içinde, günümüzde Hisarlık olarak adlandırılan arkeolojik bölgede yer alır. Çanakkale Boğazı’nın güneybatı ağzının hemen güneyinde ve Kaz Dağı’nın kuzeybatısında bulunan bir şehirdir.

Truva efsanesi gerçek mi?

Batılı tarihçiler bu olayın kesinlikle gerçek olduğunu düşünürken özellikle Türk arkeolog ve tarihçiler Truva’daki kazı çalışmalarının bilimsellikten uzak olduğunu savunuyor. Böylece Truva Savaşı da tarihin en büyük gizemleri listesinde yerini alıyor.

Çanakkale’deki Truva atı gerçek mi?

Bu tarihçilere göre, Truva atı gerçekten inşa edilmemiştir ve ancak deprem tanrısı da olan Poseidon’un simgesi olan atın, depremle yıkılan Truva surlarından içeri girme olayının metafor olarak Homeros tarafından kullanıldığı düşünülmektedir.

Truva antik kenti nerede bulunur?

Truva antik kenti Çanakkale ilinde yer almaktadır. Çanakkale’nin Biga yarımadasında bulunmaktadır. Truva antik kentinde belki de ilk gezilecek yerler arasında Troya müzesi yer almaktadır.

Çanakkale Tahta At nerede?

Çanakkale il merkezinde sahil kesiminde sergilenen Troy Filmindeki at ise fiber glastan yapılan bir at. Asıl olan gerçeğini yansıtan tahta at olan Troia Antik kentindeki attır.

Truva atının içine girilir mi?

Bilgilendirme: Çanakkale il Merkezinde sergilenen Truva Atı Heykeli görsel amaçlı yapılmıştır. Antik Kentte sergilenen Truva Atından biraz Farklı bir görünüme sahiptir. Herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor.

Troya Müzesi kaç TL?

Giriş ücreti kişi başı 35 Lira olup müzekart+ ile yıl boyunca sınırsızca ziyaret edilebilmektedir.

See also:  Görevimiz Tatil Filmi Hangi Köyde Çekilmiştir?

Antalya Müze kart nerelerde geçerli?

Müze Kartın Geçtiği Yerler

ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ Adana
ASPENDOS ÖREN YERİ Antalya
ANTALYA ATATÜRK EVİ MÜZESİ Antalya
ELMALI MÜZESİ Antalya
ANTALYA ETNOGRAFYA MÜZESİ Antalya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.