30 Ağustos Ne Zaman Resmi Tatil Oldu?

Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle ayrıldığı gün olan 30 Ağustos, her yıl Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. 1935 yılında resmi tatil ilan edilen 30 Ağustos 2022 yılında Salı gününe denk gelmekte.
Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bir bayram.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Zafer Bayramı
Başlama 1924 (Başkumandan Zaferi) 1926 (Zafer Bayramı)
Tarih 30 Ağustos

30 Ağustos pazartesi resmi tatil mi?

30 Ağustos günü, Türkiye’de resmî tatildir. 30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 yılında Pazartesi gününe geliyor.

30 Ağustos Zaferi’nin kaçıncı yılı?

Büyük Taarruz’un öneminin ve bu uğurda şehit düşen ya da gazi kalan kahramanların bir kez daha anıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı yurdun çeşitli bölgelerinde törenlerle anılıyor. Peki, bu yıl Büyük Taarruz’un kaçıncı yılı? 2021’DE ZAFER BAYRAMI KAÇINCI YILI? Bu yıl yani 2021’de Zafer Bayramı’nın 99. yılı kutlanacak.

30 Ağustos 2021 Resmi Tatil mi?

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatiller içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla 30 Ağustos 2021 Pazartesi günü resmi tatil olacak.

30 Ağustos Doktorlar izinli mi?

30 Ağustos’ta resmi tatil dolayısıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar izinli kabul edilecek. Hastaneler de bu duruma dahil olacağından muayenehaneler bir günlüğüne kapalı olacak. Doktor randevusu almak isteyen vatandaşlar 31 Ağustos Salı günü itibariyle randevu oluşturabilecek ve muayene olabilecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı ne zaman resmi tatil oldu?

Resmi tatil olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ilk olarak 1935 yılında resmi tatil olarak ilan edilmişti.

31 Agustos pazartesi resmi tatil mi?

31 Ağustos Cuma günü resmi tatil değil.

See also:  Mayısta Nerede Tatil Yapılır?

30 Ağustos pazartesi okullar açık mı?

Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü olan 30 Ağustos Pazartesi günü kamu kurumları ve kuruluşları kapalı olacak.

2021 Büyük taarruzun kaçıncı yılı?

Bugün 26 Ağustos 2021. Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran Büyük Taarruz’un 99. yıldönümü. 99 yıl önce bugün, başkomutan Mustafa Kemal Paşa önderliğindeki Türk ordusu, Yunan kuvvetlerine en ağır darbeyi vurarak işgal altındaki İzmir’in kurtuluşuna giden yolu açtı.

30 Ağustos Zaferi kaçıncı yıldönümü 2021?

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 2021 yılında 98. yıl dönümü olarak kutlanacak.

Atatürk 30 Ağustos u kimlere armağan etmiştir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türk milletinin şanlı tarihinin altın halkalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümünün kutladığına işaret ederek, Büyük Zafer’in 97. yılında millete bu zaferi armağan eden İstiklal Harbi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa

30 Ağustos Bayramı kaç gün tatil?

30 Ağustos resmi tatilini hafta sonu tatiliyle birleştirecekler için 4 günlük muhteşem bir tatil fırsatı doğuyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı eczaneler açık mı?

Eczaneler açık mı 30 Ağustos? Resmi tatil günlerinde ise çeşitli iş yerleri gibi eczaneler de kapalı oluyor. 30 Ağustos’ta yalnızca nöbetçi eczaneler açık olacak. Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorunda.

30 Ağustos Zafer Bayramı hastaneler tatil mi?

30 Ağustos’ta bankalar, eczaneler ve hastaneler resmi tatil olması nedeniyle kapalı olacak. Resmi tatil takvimi içerisinde de yer alan 30 Ağustos günü diğer tatil günlerinde olduğu gibi kamu kurum ve kuruluşları hizmet vermeyecek.

Resmi tatillerde doktorlar çalışır mı?

Hastanelerde resmi tatil günlerine muayene veya başka sebeplerle randevu verilmiyor. Fakat hastanelerin acil servis bölümü resmi tatiller, dini bayramlar da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

See also:  1 Tatil Ne Zaman?

30 Ağustos PTT çalışıyor mu?

30 AĞUSTOS’TA KARGOLAR AÇIK MI? Kargolar resmi tatillerde hizmet vermediği için 30 Ağustos Zafer Bayramı yani bugün tüm kargolar kapalı Dolayısıyla diğer kargolarda olduğu gibi PTT şubeleri ve PTT Kargo bugün kapalı olacak ve hizmet verilmeyecek. Yani kargo teslimatı ve kargo kabulü bugün yapılmayacak.

Resmi tatillerde hastaneler kapalı mı?

Hastaneler resmi tatillerde hizmet vermediği için 28 Ekim 2021 tarihinde öğlene kadar hizmet verecek öğleden sonra ise kapalı olacak. Ancak hastanelerin aşı birimleri ve acil servisleri resmi tatil boyunca hizmet vermeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.