Akçakoca Nerede Harita?

Akçakoca Nerede ve Nereye Bağlı? Akçakoca Karadeniz bölgesinde yer almakta olup, Akçakoca ilçesi Düzce iline bağlıdır. Akçakoca yüzölçümü 380 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 670. en büyük ilçesidir. Akçakoca haritası konumu ise 41° 5′ 17.4516” Kuzey ve 31° 7′ 26.3136” Doğu gps koordinatlarıdır.

Akçakoca nereye bağlı ilçedir?

Akçakoca, Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ilçedir. Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 km uzunluğunda geniş ve güzel bir kumsala sahiptir.

Akcakoca nereye yakin?

Akçakoca, Karadeniz Bölgesi’nin deniz kıyısında, en batıda kalan ilçelerden biridir. Batıda Sakarya, doğuda Zonguldak illeri ile komşudur. Orta Anadolu’nun denize açılan en yakın penceresi konumunda ve ormanla denizin ahenkle buluştuğu bu sahil ilçesi, bağlı bulunduğu Düzce’ye 38 km uzaklıktadır.

Bolu Akçakoca hangi ile bağlı?

Akçakoca, Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ilçedir. Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 km uzunluğunda geniş ve güzel bir kumsala sahiptir.

Lapaz nerenin ilçesi?

La Paz, bir Güney Amerika ülkesi olan Bolivya’nın idari başkentidir. Ülkenin iki tane başkenti olup resmi başkent Sucre’dir. Bolivya’nın en kalabalık üçüncü şehri olan La Paz’ın nüfusu yaklaşık 877 bindir.

Akçakoca Tatil için nasıl bir yer?

Akçakoca çok yönlü bir yer. Özellikle Ceneviz Kalesi’ni ziyaret eden kadınlar, kendilerine tahsis edilen kısımda rahat ve güvenli bir şekilde denize girebildiği gibi, kale surlarının batısında yer alan bölgede yer alan karma plajda da ailecek denize giriliyor.

Akçakoca denizi temiz mi?

Ankara ve İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Düzce Akçakoca, mavi bayraklı tertemiz denizi ve kumları ile yaz aylarında Türkiye’nin her yerinden ve çeşitli ülkelerden gelen konukları ağırlarken, diğer mevsimlerde de balık avına çıkan balıkçı ziyaretçilere kucak açmakta.

See also:  Karadenizde Nerede Tatil Yapılır?

Akçakoca denize girilir mi?

Ormanlık alanı ile iç içe olan Akçakoca’nın en çok tercih edilen plajları arasında Ceneviz Kalesi Plajı geliyor. Özellikle mavi bayrağa sahip olması ile güvenli ve sağlıklı şekilde rahatça denize girme imkanı sağlamaktadır.

Akçakoca nın neyi meşhur?

Akçakoca’nın Meşhur Yemekleri

 • Kestane Balı Akçakoca’da en fazla bulunan ağaçlar arasında ilk sıralarda kestane ağacı yer almaktadır.
 • Balık Yemekleri. Akçakoca’da birbirinden farklı pişirilme şekilleriyle beraber zengin balık seçenekleri bulunmaktadır.
 • Mancarlı Pide.
 • İsli Balık.
 • Fındıklı Tahin Helvası
 • Melengüç Tatlısı
 • Akçakoca da nerede kalınır?

  Akçakoca’da Kalınacak Yerler ve Oteller

 • Akçakoca Eftelya Otel. Akçakoca Eftelya Otel, Akçakoca’ya bağlı Ayazlı Mahallesi’nde yer almaktadır.
 • Turkuaz Beach Hotel. Turkuaz Beach Hotel, Akçakoca’ya bağlı Osmaniye Mahallesi’nde yer almaktadır.
 • Diapolis Otel.
 • Akçakoca Bayraktar Otel.
 • Akçakoca Poyraz Otel.
 • Prestij Apart Hotel.
 • Düzce hangi ilimizden ayrıldı?

  Düzce, Türkiye’nin Düzce ilinin merkez ilçesidir. 9 Aralık 1999 tarihinde Bolu ilinden ayrılarak il statüsü kazanan Düzce’nin il merkezidir.

  Düzce Akçakoca ya nasıl gidilir?

  Düzce’den Akçakoca’ya toplu taşıma araçları ile ulaşım için şehir merkezinden ilçeye hareket eden özel halk otobüslerini tercih edebilirsiniz. Günlük çalışan ve Düzce-Akçakoca arası sefer yapan otobüsler ile ulaşım mümkündür.

  Lapaz nerede Türkiye?

  Koka yaprağı yüksek rakımlı yerlerde vücutta oluşabilecek reaksiyonları en aza indirmek için uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. La Paz’a ülkemizden direkt uçuş bulunmamaktadır. Güney Amerika’da yer alan La Paz’a Amsterdam, Paris, Barselona, Madrid gibi Avrupa şehirlerinden aktarma ile ulaşım sağlanabilmektedir.

  Bolivya nasıl bir yer?

  Resmi adı Bolivya Çokuluslu Devleti olan Bolivya, Güney Amerika’nın en yoksul ve geri kalmış ülkelerinden biri. Ülke topraklarının üçte biri dağlık araziden oluşuyor. Komşuları Brezilya, Paraguay, Arjantin, Şili ve Peru.

  See also:  Çayönü Antik Kenti Hangi Ildedir?

  Karlıdağ nerenin ilçesi?

  Karlidag 38.073055 enlem ve 43.149166 boylamda yer almaktadır. Çatak ilçesine bağlıdır. Karlidag haritası Van ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.