Kapadokya Atlar Nerede?

Kapadokya Gündoğumu Anı “Beyaz Atlar Ülkesi” olarak bilinen güzide bölge, dünyada eşi benzeri olmayan, rengarenk balonların gözlerinizin önüne büyüleyici manzalar sunduğu bir yer. Bölge Nevşehir il sınırları içerisinde yer almakla beraber, Niğde, Aksaray, Kayseri ve Yozgat gibi şehirlere de komşu.
Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde Göreme ve çevresini Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfedin. At turumuz Kapadokya’nın Göreme kasabasındaki at çiftliğinde başlar ve tur programına dâhil olan bölgenin ünlü vadileri at üzerinde gezilerek tekrar başlangıç noktasına dönülür.

Kimdir Kapadokya’nın ismi?

Kapadokya’nın anlamının ‘Güzel Atlar Ülkesi’ olamayacağı çünkü burada hiç at olmadığı, at olsa da bunların ülkeye isim verecek kadar özel ve güzel olmadığı, bazı tarihçilerin de Kapadokya kelimesinin bu anlama gelmediğini söylediğini yazmışlar. Zaten bilindiği gibi ülkemizde resmi olarak Kapadokya adı verilen bir şehir veya coğrafi bölgemiz yok.

Kapadokya’ya uçakla Nasıl gidilir?

Kapadokya’ya uçakla nasıl gidilir: Kapadokya coğrafyasına ulaşmak için kullanabileceğiniz 2 farklı havalimanı var; Nevşehir Kapadokya Havalimanı ve Kayseri Erkilet Havalimanı. Nevşehir Havalimanı: Nevşehir Kapadokya Havalimanı (NAV), Nevşehir kent merkezine 30 km, Kapadokya’nın kalbi Göreme’ye ise 43 km uzaklıkta yer alıyor.

Kapadokya’ya otobüsle Nasıl gidilir?

Kapadokya’ya otobüsle nasıl gidilir: Kapadokya’ya Türkiye’nin birçok şehrinden direkt otobüs seferleri ile ulaşılabiliyor. Kapadokya’nın kalbi olarak kabul edilen Nevşehir’e otobüsle geldikten sonra Ürgüp, Göreme, Avanos, Ortahisar gibi noktaların her birine düzenli dolmuş seferleri var. Yaz döneminde Ürgüp’e de doğrudan otobüs seferleri yapılıyor.

Kapadokya’ya arabayla Nasıl gidilir?

Kapadokya’ya arabayla nasıl gidilir: Nevşehir, Kapadokya bölgesinin ortasında, Aksaray-Kayseri karayolu üzerinde ve Kırşehir-Niğde karayoluyla birleşen kavşakta yer alıyor.

Nevşehirde at nerede binilir?

Kapadokya At turlarıyla görülebilecek gezilebilecek yerler

See also:  Tatil Ne Zaman Biter?

Kılıçlar Vadisi, Aşk Vadisi, Meskendir Vadisi, Kızılçukur, Zemi ve Güvercinlik Vadisi, Paşabağı, Çavuşin Köyü hem doğal güzelliklere hem de peribacalarına doyacağınız Kapadokya rotalarından.

Ata binmek ne kadar?

Binicilik fiyatları

Gezinti Pony ile – Tour with Pony 30 TL
Gezinti 15 dakika – Horse Riding 15 minutes 50 TL
Binicilik Ders (40 dakika) – Riding Lessons 40 minutes 120 TL
Binicilik Ders Paketi (4 ders) – Riding Course Package (4 lessons) 450 TL
Binicilik Ders Paketi (6 ders) – Riding Course Package (6 lessons) 650 TL

Atlı Safari ne demek?

Kastamonu’da Atlı Safariler

Doğa tutkunları için her mevsim sadece atlar ile ulaşılabilecek Daday çevresine; Ballıdağ, Araç yörelerine, göletlere at ve faytonlarla safariler düzenlenebilir.

Nevsehirde ata binmek ne kadar?

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerde olan doğası ile iç içe olarak keyifli ve heyecanlı bir deneyim yaşamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Kapadokya 2 saatlik at turu ile bölgenin tarihi dokusu içerisinde keyifli bir zaman geçirerek güzel anılar biriktirebileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. 1 Saati

Nevşehir yılkı atları nerede?

Toplamda 25.000km2 alana yayılan Kapadokya verdiği muhteşem pozlar ile fotoğrafseverlerin vazgeçilmez duraklarından birisi olma özelliği taşımaktadır. Yılkı Atları: Kayseri’nin Hürmetçi Köyü’nde bulunan Yılkı atları son zamanlarda fotoğrafseverlerin oldukça gözdesi oldu.

Kapadokya yılkı atları nerede?

Hürmetçi Köyü yaklaşık 2000 manda ve 300 vahşi ve yarı vahşi Yılkı Atları sizi bir belgeselde yaşamaya davet ediyor. Vahşi Yılkı atları bir tür Anadolu yarış atıdır, çoğu bugün Kapadokya’ya çok yakın olan Kayseri Hürmetçi Köyü’nde yaşamaktadır. 300 kadar vahşi ve yarı vahşi at vardır.

Ata binmek için en fazla kaç kilo olmak gerekir?

** 95 Kg sınırdır.

See also:  Onbeş Tatil Ne Zaman 2017?

Ata binmek neye iyi gelir?

At binme sporu kişinin hem kalp damar, hem kas gelişimini sağlar. Üstelik her yaştaki insanın rahatça başlayabileceği bir spordur. Binicilik, kan dolaşımını ve solunum sistemini iyileştirir. Düzenli bir şekilde binicilik sporunu yapan kişi duruşunu düzeltir, denge ve koordinasyonu gerçekleştirir.

At Çiftliğine ne ad verilir?

HARA denir.

Kapadokya’da ata binmek ne kadar?

Kapadokya at turu fiyatları 2 saat için 250 tl dir. 1 saat ata binme turu 175 tl dir. Özellikle özel günlerde rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Kapadokya bölgesi kendine özgü at turları tarafından bilinen Türkiye’ nin binicilik alanındaki en özel bölgelerden biridir.

Kapadokya safari turu ne kadar?

Kapadokya’ da yapacağınız her tur ile sizi farklı vadiler ve gezi rotaları beklemektedir. Kapadokya Jeep Safari turu fiyatları 250 tl dir. Arayarak bilgi ve sorularınız için +90 532 453 03 63 tıklayabilirsiniz.

Kapadokya ATV turu ne kadar?

Unutmayınız ki kapadokya atv turu ile peri bacalarının yanında olacaksınız. İstediğiniz fotoğraflar için çok ideal bir tur seçeneği olmuş olacak sizler için. 1 Saatlik Kısa Atv Kiralama yada Atv Turu Fiyatı 175 TL. 2 Saatlik Standart Atv Kiralama yada Atv Turu Fiyatı 250 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.