Magnesia Antik Kenti Nerede?

Magnesia Antik Kenti, Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı Tekin Köyünde yer almaktadır. Magnesia Antik Kenti Nasıl Gidilir? Aydın-Germencik’den, Ortaklar Söke yolunu takip edin. Tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Magnesia Antik Kenti, Germencik ilçesinde bulunan Tekin Köyü’ndedir. Magnetler olarak adlandırılan bir topluluğun kurduğu antik kentte 1891 yılında Berlin Müzesi adına Carl Humann tarafından kazılar yapılmıştır. 21 ay süren kazı çalışmalarında; Artemis Tapınağı, Agora, Zeus Tapınağı ortaya çıkarılmıştır.

Magnesia hangi ilde?

Magnesia Antik Kenti, Aydın’a 45 km uzaklıktaki Germencik İlçesi’nin Tekin Mahallesi’nde bulunuyor. Ortaklar-Söke karayolu üzerinde Gümüşçay kenarında yer alıyor.

Magnesia hangi bölgede?

Magnesia (Grekçe: Μαγνησία ἡ πρὸς Μαιάνδρῳ or Μαγνησία ἡ ἐπὶ Μαιάνδρῳ; Latince: Magnḗsĭa ad Mæándrum), tarihi İyonya bölgesinde yer almış bir Antik Yunan kenti. Kent kalıntıları günümüzde Aydın’ın Germencik ilçesinde yer alan Ortaklar-Söke karayolu üzerinde, Ortaklar’a 4 km mesafede bulunmaktadır.

Magnesia Antik Kentine nasıl gidilir?

Aydın’ın Germencik ilçesinden Ortaklar Söke karayolunu takip edin. Tekin Köy sınırları içinde Ortaklara 4 km kala antik kenti görürsünüz. Magnesia Antik Kenti’nin önüne kadar asfalt yoldan gidilebilmektedir.

Magnesia Antik Kenti ne zaman bulundu?

Bodrum Otoyolu sonlanmadan” Magnesia” çıkışıyla kente 2 km sonra ulaşılır. Aydın’ın Germencik ilçesi, Tekin mahallesi sınırları içinde, Ortaklar-Söke karayolunun içinden geçtiği antik kent, 1842-43’te Fransız arkeolog ve gezgin Charles Texier 1891–93 arasında Berlin Müzeleri adına Carl Humann tarafından kazılmıştır.

Magnesia Manisa kime ait?

Avrupa’nın en büyük perakende gayrimenkul portföylerini yöneten, bağımsız ve uluslararası gayrimenkul şirketi Hollandalı Redevco’nun, Türkiye’deki 3’üncü yatırımı Manisa Magnesia AVM törenle açıldı.

Manisa Magnesia hangi ilçede?

Antik çağ’da ‘Magnesia’, Roma İmparatorluğu döneminde tam ismiyle ‘Magnesia ad Sipylum’ olarak anılmıştır.

See also:  Hangi Bölgede Pamukkale Nerede?
Manisa
Ülke Türkiye
Coğrafi bölge Ege Bölgesi
İlk yerleşim MÖ 2. binyıl
Alt idari birimler 17 ilçe

Magnesia Antik Kenti kaça kadar açık?

Magnesia Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Magnesi Antik Kenti yaz dönemi 09:00 – 19:00 arası, kış dönemi ise 08:00 – 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Priene antik kenti nerede?

Priene, Aydın Söke’de Selçuk-Efese yaklaşık 100 km uzaklıkta kurulmuş bir İyon (Antik Yunan) şehridir. Şehir Menderes nehrinin 10 km kuzeyindedir.

Sultanhisar Nysa antik kenti nerede?

Antik Karia bölgesinin önemli bir kenti olan Nysa, Aydın – Denizli karayolu üzerinde Aydın’ın 30 km. doğusunda Sultanhisar İlçesi’nin 3 km. kuzeybatısında yer almaktadır.

Alabanda nerede?

Alabanda Aydın’ın Çine ilçesine 9 km uzaklıktaki Doğanyurt köyünde, eskiden Araphisar olarak adlandırılan Doğanyurt mevkiinde bulunan bir antik çağ kentidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.