Maldivler Tatil Fiyatları Ne Kadar?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldivlerde tatil pahalı mı?

Sadece lüks oteller için değil, Maldivler’in geneli için ekstraların oldukça pahalı olabileceğini söylemek mümkündür. Yiyecek ve içecekler öncelikle dışarıdan, başkent Male’ye ithal edilir, sonrasında da otellere dağıtım yapılır. Otel fiyatlarının yanında 2 çeşit vergi uygulanmaktadır.

Maldivler e tatile ne zaman gidilir?

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur.

Türkiyeden Maldivlere gitmek için ne gerekli?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler’e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Maldivler ucuz mu?

Aktivite fiyatına günlük ortalama kişi başı 20$ diyelim. 214$ günlük harcama gibi düşünebilirsiniz. dört gecelik bir program yapmanız halinde 856$ ada masrafınız olacak. Adaya ulaşım tek yön kişi başı 30$ yani iki kişi 120$ ulaşım desek. İki kişi 976$ her şey dahil, uçak hariç Maldivler bütçesi çıkmış oldu.

Maldivlere en ucuz nasıl gidilir?

Geçerli bir pasaport ve ucuz bir uçak bileti, yeryüzü cennetlerinden biri olan Maldivler’e uçmanız için yeterli! Başkent Male’de bulunan Male Uluslararası Havaalanına, THY ve Atlas Havayolları ile direkt ulaşmak mümkün. Dubai aktarmalı Fly Emirates ve Qatar Havayolları da alternatif bir uçuş rotası olabilir.

Maldivler yaz sezonu ne zaman?

Mayıs ve Kasım arasında hava hala sıcaktır, fakat gökyüzü bulutlu olabilir, nemlilik ve yağmur olasılığı daha yüksektir. Mevsim olarak farklılık göstermemesine rağmen Mayıs ayından temmuz ayına kadar fiyatlar yıl boyunca en düşük seviyede olup Temmuz ve Eylül arası fiyatlar yüksek seviyededir.

See also:  Okul Öncesi Ara Tatil Ne Zaman?

Maldivler e tatile gitmek için ne gerekli?

Maldivlere Vize Almaya Gerek Yoktur: Vizesiz seyahat edilen bu ülkeye giriş yaparken 30 günlük seyahat izni verilir. Ancak pasaportların en az 6 ay geçerli olacak şekilde yeni olması istenir.

Haziran ayında Maldivler nasıl olur?

Maldivler hava durumu Haziran içinde

Tropik bölgelerdeki konumu nedeniyle, Maldivler her zaman sıcak. Ortalama sıcaklık yıl boyunca fazla dalgalanmaz ve bu, 12 ay boyunca büyük ölçüde değişen yağış miktarı hakkında söylenemez. Maldivler’de muson mevsimi haziran ayını zirvede tutar.

Maldivler Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Bununla birlikte vatandaşlarımız ülkeye girişlerinde, sınır görevlilerinin yeterli bilgiye sahip olmamasından ötürü sıkıntılarla karşılaşabilmektedir.

Maldivler için vize gerekli mi?

Maldivlere gitmek için vize almaya gerek yoktur. Vizesiz olarak rahatlıkla seyahat yapabilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Maldivler için kaç yıllık pasaport?

Maldiv pasaportu tüm ülkeler için geçerlidir. Pasaport verildiği tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerlidir. Biyometrik pasaport 2007 yılının sonlarında piyasaya çıkmıştır. Maldiv vatandaşları İrlanda’ya 3 ay, İngiltere’ye ise 6 ay ikamet süreli vizesiz ziyaret edebilirler.

Maldivlerde ne yasak?

İlkinde herhangi bir kısıtlama yok. Ancak yerel yaşamın olduğu adalarda İslami kurallar geçerli. Örneğin içki kesinlikle yasak. Herhangi bir yerden satın alamayacağınız ve tüketemeyeceğiniz gibi ülkeye içki sokmak da aynı şekilde yasak.

Maldivlerde içki yasak mi?

Unutmayın; Maldivler müslüman bir ülke. Gümrükten alkol sokmanız yasak. İlaç şişesinin, biberonun içinde alkol geçirmeyi de düşünmeyin. Otellerde ise içki pahalı.

Maldivlerde içki yasak mı?

Maldivler Türkiye vatandaşlarından vize talep etmiyor. Ayrıca ülkeye içki ve domuz eti sokmak yasak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.