Thassos Antik Kenti Nerede?

Thassos, Tasos veya Türkçe’si ile Taşöz. Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Yunanistan’a bağlı bir adadır. Özellikle yaz sıcaklarının bastırması ile turist akınına uğrayan bir ada olan Thassos’u Selanik, Kavala ile beraber turumuzun son günü keşfettik.

Thassos merkezi neresi?

Thassos Ege Denizi’nin en kuzeyinde Kavala’nın 20 km güneydoğusunda yer alıyor. Selanik’le arasında 220 km var ve feribot dahil yaklaşık 4 saat sürüyor. Adaya en yakın büyük yerleşim yeri batıda Kavala, doğu da ise İskeçe (Xanthi).

Thassos da nerede kalınır?

Tavsiye edilen Thassos otelleri

 • Thassos Limenas en iyi oteli: Macedon, Angelica.
 • Thassos Kazaviti en iyi oteli: ALEA Hotel & Suites.
 • Thassos Limenaria en iyi oteli: Grand Beach Hotel.
 • Thassos Panagia en iyi oteli: Agnanti Studios.
 • Thassos Potamia en iyi oteli: Lucky Farm House.
 • Thassos Potos en iyi oteli: Icon Suites.
 • Thassos nasıl gidilir araba?

  Thassos adasında tatil yapmak istiyorsunuz ve arabayla nasıl gidilir merak ediyorsunuz. Kendi arabanızla Thassos adasına gitmek istiyorsanız, İpsala sınır kapısını geçtikten sonra Keramoti’ye kadar uzanan otoyolda 182 km giderek ulaşabilirsiniz. Thassos plajlarına ulaşmak için 6-7 saatlik bir yolculuk yapacaksınız.

  Thasos a nasıl gidilir?

  Thassos Adası’na Türkiye’den ulaşım oldukça kolaydır. Karayolu ile İstanbul’dan 440 kilometredir. Thassos’a İstanbul’dan veya Marmara Bölgesi’nin diğer illerinden karayolu ile Keramoti veya Kavala’ya gidebilir ve buradan da feribotlarla Thassos Adası’na geçebilirsiniz.

  Thassos hangi ada?

  Thassos, Türkçe haliyle Taşöz Adası Yunanistan sınırlarında, Kavala yakınlarındaki Keramoti Köyü’nün tam karşısında yer alıyor. İstanbul’dan yaklaşık 5 saatlik araba yolculuğu ve 45 dakika süren feribot yolculuğu ile Taşöz Adası’na ulaşılıyor.

  Limni Adası nerede?

  Limni veya Ilımlı (Yunanca: Λήμνος Lemnos) Kuzeydoğu Ege Yunan adaları grubuna giren, Gökçeada’nın güneybatısında bulunan Yunan adasıdır. Osmanlı kaynaklarında ismi Tin-i Mahtum ada olarak da geçer.

  See also:  Pamukkale Travertenleri Ne Demek?

  Tasosa vize var mı?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yunanistan’a girmek için Yunanistan Konsolosluğu’ndan Schengen vizesi alması gerekmektedir.

  Tasoz nerede?

  Thasos (Thassos) bilinen bir adadır, nerede olduğunu bilmiyorsanız açıklayalım: Kuzey tarafında, Selanik ve Kavala’nın doğusunda, Gümülcine’nin batısında kalır ve Keramoti’den yaklaşık 10 kilometre uzakta bulunan (resmen Limenas Thasou, “Thasos Limanı” olarak bilinen) adanın en büyük kasabasının adıdır.

  Taşoz Adası kime ait?

  Taşoz

  Taşoz Περιφερειακή ενότητα / Δήμος Θάσου
  Doğu Makedonya ve Trakya’da Taşoz
  Ülke Yunanistan
  Bölge Doğu Makedonya ve Trakya
  Yüzölçümü

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.