Canlı Ders Ne Zaman Tatil?

Canlı dersler ne zaman bitecek? Koronavirüs salgını sebebiyle 20 Kasım’da yüz yüze eğitime ara verildi. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü ise yarıyıl tatili başladı. Milyonlarca öğrenci ikinci yarıyılın ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı.

Canlı Ders tatili ne zaman?

Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

21 Haziranda canlı ders var mı?

21 HAZİRAN’DA DERS İŞLENECEK Mİ? 21 Haziran – 2 Temmuz tarihlerinde etkinliklere katılım zorunlu olmayacak. Öte yandan aynı tarihler aralığında Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) telafi eğitimi programına https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde üzerinden başvuru yapılabilecek.

Tatilde canli ders var mi?

Tüm genel idari izinlerde olduğu gibi bu idari izinde de okul yöneticileri ve öğretmenler, üzerlerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılarak, karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılacak. Bu nedenle canlı derslere de ara verilecek.

1 Haziran’da canlı dersler bitiyor mu?

MEB, okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs’tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini, diğer kademelerde ise 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edileceğini açıkladı.

2021 Canlı dersler ne zaman bitiyor?

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecek.

21 Haziran’da yüz yüze eğitim var mı?

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 21 Haziran-2 Temmuz arasında okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda yürütülecek eğitim ve öğretim faaliyetlerinin usul ve esaslarına göre bu tarihler arasında okulların kendi imkânları ile yapacakları etkinlikler başta olmak üzere yerel imkânlar ve diğer kamu

See also:  Milli Eğitim Bakanlığı 15 Tatil Ne Zaman?

21 Haziran’da okullar var mı?

21 Haziran-2 Temmuz arasında ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî ve özel okullarda sorumluluk ve mazeret sınavları tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.

21 Haziran telafi eğitimi var mı?

Sorumluluk sınavlarının tamamlanmasının ardından, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan ‘Telafide Ben de Varım’ programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

Uzaktan eğitim tatili ne zaman bitecek?

Okullar 7 Şubat Pazartesi günü yeniden açılacak. 15 tatil 4 Şubat tarihinde sona erecek.

Online ders devam edecek mi?

Kabine Toplantısı’nda kararlaştırılan yeni koronavirüs önlemlerini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, okulların yıl sonuna kadar online eğitim sistemi ile devam edeceğini aktardı. 4 Ocak’a kadar sürecek olan online eğitim açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı okullarda sınavlar için yeni yol haritasını belirledi.

EBA canlı ders devam edecek mi?

Hedefimiz, sağlık koşulları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu gibi okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek. Mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerimiz için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edilecektir” dedi.

Bayramda canli ders var mi?

Öğrenciler 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü kaldıkları yerden canlı derslerine devam edecekler. Böylelikle bayram haftası uzaktan eğitime ara verilmiş olacak.

Canlı ders Bayramda var mı?

‘Tam kapanma sürecinin bayram tatili döneminde yüz yüze eğitim olmadığı gibi uzaktan eğitim de olmayacak.’

10 Mayıs tatil mi?

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günleri tam gün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.