Efes Antik Kenti Izmirden Nasıl Gidilir?

Efes Antik Kenti’ne Nasıl Gidilir? Efes Antik Kenti, İzmir merkeze yaklaşık bir saat, Selçuk’a ise 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Efes Antik Kentine hususi aracınızla veya şehir içi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür. Efes Antik Kentine hususi aracınız ile gitmeniz daha rahat olacaktır.
İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

Şirince den Efes’e nasıl gidilir?

Efes Antik Kenti ve Şirince – Ulaşım

Aracı olmayanlar, İzmir otogarından kalkan Selçuk minibüslerine binerek ilçeye ulaştıktan sonra, buradan tekrar minibüslerle gitmek istedikleri noktaya varabilirler. İzmir merkezden Aydın otobanına çıkarak Selçuk’a gitmek, yaklaşık 1 saat sürüyor.

Efes antik kente giriş ücreti ne kadar?

Efes Antik Kenti Giriş Ücreti

Efes antik kentine giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir. Efes antik kenti içerisinde yer alan yamaç evler bu fiyatın dışında kalmaktadır. Yamaç evleri de görmek isteyen ziyaretçiler ekstradan 45 TL daha ödemek zorundalar.

Konaktan Efes antik kente nasıl gidilir?

Konak bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden efes antik. kent adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 152, 156, 171, 27, 515, 691.
  2. Tren: MENEMEN – CUMAOVASI.
  3. Metro: İZMIR METROSU.

Efes antik Kent kaça kadar açık?

MÜZEKART YENİ YIL

Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi 08:30 – 17:00
Kış Dönemi 08:30 – 17:30

Efes Antik Kenti nasıl gidilir?

Efes harabelerine özel araç ile gitmiyorsanız, ulaşım için Kuşadası – Selçuk dolmuşlarına binebilirsiniz. Dolmuşlar sizi ana yolda indirir. Buradan taksiler ile ya da fayton ile Efes harabelerine ulaşabilirsiniz. Eğer araç ile gidiyorsanız, girişte araç park etmek için sabit 8 TL ödüyorsunuz.

See also:  Ortaöğretim Ne Zaman Tatil Oluyor?

Şirince Efes antik kent arası kaç km?

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Şirince, Selçuk’a 8 km, Efes Antik Kenti’ne 12 km, Kuşadası’na 30 km, İzmir’e ise 85 km uzaklıkta.

Efes’e müze kartla girilir mi?

Müzekart geçerli olup Efes’e ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ama en mantıklısı gitmeden 60 TL’ye Müzekart+ çıkartmak. Müzekart ile 1 yıl boyunca tüm müzelere ücretsiz giriş yapabiliyorsunuz.

Efes Antik Kenti giriş ücreti 2021 müze kart geçerli mi?

Müze ücretlidir, müze kart geçerlidir. Selçuk otogarının önünde bulunmakta, Efes Antik Kentinden çıkarılan önemli eserler sergilenmektedir. Kenti gezmeden müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.

Müze kart ne kadar 2021?

1 yıllık olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınabilen ve tam müzekart olarak bilinen kartın ücreti, 60 TL’dir. Not: Müze kart fiyatı 2021 yılında 60 TL’ydi.

Pamukkale travertenleri giriş ücreti ne kadar?

İşte 2021 yılı Pamukkale giriş ücretleri Denizli’nin ‘Beyaz Cennet’i olarak bilinen UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale Travertenleri ve ören yerlerine giriş ücretleri 80 TL’den 110 TL’ye çıktı.

Efes antik kentinde kimler yaşadı?

1050 yıllarında Yunanistan’dan gelen göçmenlerin de yaşamaya başladığı liman kenti Efes, M.Ö. 560 yılında Artemis Tapınağı çevresine taşınmıştır. Bugün gezilen Efes ise, Büyük İskender’in generallerinden Lysimakhos tarafından M.Ö. 300 yıllarında kurulmuştur.

İzmir konaktan Selçuk’a nasıl gidilir?

İzmir’in Konak ilçesinde indikten sonra, Basmane- Selçuk tren hattına aktarma yaparak 1 saat sonra Selçuk’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara – Selçuk arası tren yolculuğu ücreti ortalama 50-60 TL’dir.

Selçuk A Izbanla nasıl gidilir?

Tepeköy yönünde İZBAN’a binmeniz gerekiyor. Tepeköy’de inip aynı noktada Selçuk trenine aktarma yapıyorsunuz. İZBAN hattının ilk treni Tepeköy’den Selçuk’a 06.40’te kalkıyor. Yolculuk 23 dakika sürüyor.

Efes Antik Kenti hafta sonu açık mı?

Antik kent haftanın her günü ziyarete açık.

See also:  Kasımda Ara Tatil Ne Zaman?

Meryem Ana evi kaça kadar açık?

Meryem Ana Evi yılın tüm zamanları hizmet verdiği gibi tüm günlerde de ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri kış sezonunda 08:00 – 17:00 arasındadır. Yaz sezonunda ise sabah ziyaret başlangıcı 08:00 ve akşam 18:00 kapanış şeklindedir.

Efes antik kenti bir açık hava müzesi midir?

Açık Hava Müzesi: Efes Antik Kenti, Selçuk, Türkiye – Tripadvisor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.