Enez Tatil Için Nasıl Bir Yer?

Trakya’nın önemli tatil ilçelerinden olan ve temiz bir denize sahip olan Enez’de pek çok mavi bayraklı plajda bulunuyor. Oldukça sakin bir ilçe olmasıyla birlikte yoğunluğun en az yaşandığı sahilleriyle tanınmaktadır. Temiz ve sağlıklı olan sahillerinde yüzülebilir, geniş göllerinde manzaranın keyfi çıkarılabilir.

Enez in denizi nasıl?

Temiz denizlere sahip olan Enez’de beachlerin ekonomik olması da turistlerin tercih sebepleri arasında bulunuyor. İlçeye geldiğinizde dikkatinizi çekecek şeylerden biri de çakıl taşlarının mevcut olmasıdır. Merkeze en az 7 – 8 kilometre uzaklığında yer alan plajlar 20 – 25 kilometre ve ötesine kadar uzanmaktadır.

Enez Ege Denizi mi?

Eskiçağda Ainos adını taşıyan Enez, Ege Denizinin kuzey sahilinde ve Meriç (antik Hebros) nehrinin denize döküldüğü sahada, denizden 25 metre yükseklikte, orta miyosen devrine ait sarp, kalker bir yarımadanın üzerinde kurulmuş çok eski ve tarihi bir şehirdir.

Enez denizi neden kirlendi?

Geçen günlerde etkili olan yağmurun ardından Enez sahilde biriken yosunlar kötü kokuya meydan oluyor. Denizin kirliliğinden ve kötü kokudan dolayı birçok kişi denize giremiyor. Etkili olan sağanak yağışla birlikte nehirler bolca su getirdi, Enez’de deniz soğudu ve kirlendi.

Enez Altınkum nereye bağlı?

Enez ilçesine bağlıdır. Altınkum Sitesi haritası Edirne ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Altınkum Sitesi posta kodu 22700. Altınkum Sitesi GPS koordinatları 40° 39´ 44.7192′ ve 26° 4´ 5.3652′.

Enez Altınkum hangi köyde?

Altınkum Mahallesi Edirne ilinde yer almakta olup, Altınkum semtinde bulunan Altınkum Mahallesi Enez ilçesine bağlıdır.

Edirne Enez hangi denize bağlı?

Enez ilçesinin 21 km kuzeyinde İpsala, 60 km doğusunda Keşan ilçesi, güneyde ve batıda Ege Denizi ve Yunanistan ile mülki ve millî sınır ile çevrilmiş olup, Meriç Nehri’nin denize döküldüğü Ege’nin Kuzey sahilinde bir yarımada üzerinde yer almaktadır.

See also:  Selçuk Efes Antik Kenti Nerede?

Erikli plajı nasıl?

Plaj tamamen kum olduğu gibi oldukça berrak bir denize de sahip, yalnızca denize giriş kısmı biraz taşlık. Merkeze yakın olalım derseniz Erikli Halk Plajı sizin için gayet yeterli olur. Plajın yakınında kafeler ve restaurantlar var; ayrıca güzel bir de çay bahçesi var.

Edirne Ege Denizi mi?

Edirne. Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda, güneyinde Çanakkale’nin Gelibolu ve Eceabat ilçeleri, kuzeyinde ise Edirne’nin Keşan ve Enez ilçeleriyle çevrelenen Saros, kendi kendini temizleyebilme özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Enez ne anlama gelir?

Enez isminin anlamı; geniş soy demektir.

Tekirdağ Enez hangi ilçeye bağlı?

Enez, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan Edirne ilinin yaklaşık 11.000 nüfuslu bir ilçesidir. Enez, Edirne’nin ilçelerinden kuzeyde İpsala ve doğuda Keşan ilçeleriyle komşudur ve kuzeybatısı Yunanistan ile sınırdır.

Sazlıdere köyü denizi nasıl?

Denize girilebilen Sazlıdere Koyu, yer yer kayalık bir kumsala sahiptir. Buna karşılık küçük koylar arasında kısa kumsallar bulabiliyorsunuz. Temiz, dingin bir denizi olan sazlıdere, dalış tutkunları için de keşifler barındırıyor.

Sarosta Deniz salyası var mı?

Kirlilikle boğuşan ve yüzeyi deniz salyası ile kaplanan Marmara Denizi’nin ardından benzer görüntüler Saros Körfezi’nde de çekildi. Dalış yapanların kaydettiği görüntülerde Saros Körfezi’nin derinliklerinde deniz salyası görüldü.

Saroz da deniz salyası var mı?

Körfezin kuzeyinde de düzelme var

ve denizin üzerini kaplayan salya dağıldı. Dipte küçük birikintiler halinde görülse de dalışları etkileyecek kadar değil.

Enez’de Nerede Kalınır?

Enez Kalınacak Yerler

 • Enez’de Nerede Kalınır? İlçede genellikle sahil kenarlarında konaklama hizmeti alınmaktadır.
 • Ainos Otel. Enez merkezde bulunan Ainos Otel konaklama hizmeti almak için uygun bir oteldir.
 • İnci Apart Motel.
 • Aqua Beach Otel.
 • Enez Balcı Motel.
 • Enez Altun Motel.
 • Veranda Otel.
 • See also:  Genel Tatil Ücreti Ne Demek?

  Enes nerenin?

  Yunanistan’ın sınırında konumlanmış, yani Türkiye’nin bir ucunda kendine yer edinmiş sevimli bir ilçe Enez. İstanbul’a yakın olması sebebiyle de hafta sonu tercih edilebilecek en güzel kaçamak rotalarından biri olarak çıkıyor karşımıza.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.