Kapadokya Ne Zaman Kar Yağar?

Kapadokya’da Kış Kar yağışı genellikle Aralık ayı gibi başlar ancak sulusepken olarak nitelendirilen bu yağış aralık ayı sonuna kadar yerde kalmaz. Ocak ile birlikte daha yoğun kar yağışları görülür ve hem gece hem gündüz sıcaklıkları oldukça düşük olduğu için yağan kar uzun süre yerde kalır.

Kapadokya hangi aylarda gidilmeli?

Karasal iklimin karakteristik olarak hakim olduğu bölgeye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kapadokya seyahatinin çokça hareket gerektirdiği düşünülürse ziyaretinizi havaların çok sıcak ya da çok soğuk olmadığı bahar aylarında gerçekleştirmek en mantıklısı olacaktır.

Kapadokya kışın gidilir mi?

Göreme açık hava müzesi, Ihlara Vadisi, Devrent Vadisi, Güvercinlik Vadisi gibi gezi alanları dört mevsim ziyaretçilerini bekliyor. Hem sakin bir gezi yapmak, hem de farklı türdeki peribacalarını bir de kar altında görmek istiyorsanız kışın Kapadokya’yı ziyaret etmelisiniz.

Kapadokya’ya kar yağar mı?

İç Anadolu Bölgesi’nin karasal iklimiyle aynı özellikleri taşıyan Kapadokya’da ani hava değişimleri pek görülmüyor ve bölgede bahar ayları özellikle Mayıs ayı dışında pek yağmur yağmıyor. Kışın ise yağışlar en çok kar şeklinde oluyor.

Ekim ayında Kapadokya’da ne giyilir?

Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Kapadokya’da ne giyilir? Sabah erken saatler için (balon uçuşu, fotoğraf çekimi vs.) uzun kollu giysiler ile ince ceket vb. gündüz saatleri için tişört, şapka, güneş kremi, güneş gözlüğü, outdoor kıyafetler (nefes alabilen vb.)

Temmuzda Kapadokya’ya gidilir mi?

Doğası güzel olduğu kadar insanı da güzel olan Kapadokya’da 4 mevsim sezon var diyebiliriz aslında. Bir tek yılbaşından sonra bir iki hafta kapattıklarını söylüyor işletme sahipleri. Bu yüzden bu tarihler dışındaki her mevsimde Kapadokya tatilinizi planlayabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu kışın yapılır mı?

Kışın Kapadokya’da Balon Turu

See also:  Efes Antik Kenti Izmirden Nasıl Gidilir?

Turizmin en çok baharda canlandığı Kapadokya’nın balonları 4 mevsim uçmaya devam ediyor. Sadece yazın saat 6.30 sularında havalanırken, kışın daha erken, 5 – 5.30 civarında kalkış gerçekleşiyor. Yoğun yağışlarda ve fırtınalarda ise güvenlik sebebiyle uçuşlar iptal edilebiliyor.

Kapadokya kışın kaç derece?

Yıl ortalama 9.9 derece olan Kapadokya iklimi, kış aylarında gündüzleri 0 ila -2 derecelerde seyredip, bazı geceler -22 dereceyi görmüştür.

Nevşehir’de kışın ne yapılır?

1- Kış Aylarında Balona Binmenin Keyfi Başkadır

 • 2- Romantizmin Tadını Çıkarın.
 • 3- Kış Aylarının Vazgeçilmezi Sıcak Şarap.
 • 4- Sessizliği Keşfedersiniz.
 • 5- Kapadokya’da Kış Tatili Daha Ekonomiktir.
 • 6- Her Sokağı Tarih Kokan Bir Bölge.
 • 7- Şifa Kaynağı: Kaplıcalar.
 • 8- Tatilinize Kayak Turu Ekleyebilirsiniz.
 • Kapadokya’da kışın ne yapılır?

  BLOG

 • Bembeyaz bir Kapadokya için: Balon turu.
 • Güzel Atlar Ülkesi’ne yolculuk: At ile gezi.
 • Sürreal bir mimari: Yeraltı şehirleri.
 • En güzel üzümlerin tadına varmak: Şarap tadımı
 • Bir dünya mirasını görmek: Göreme Açıkhava Müzesi.
 • Her mevsim geçerli bir neden: Daha ekonomik.
 • Keyifli bir konaklama: Kaya oteller.
 • Ocakta Kapadokya’ya gidilir mi?

  Kısacası, yüksek sezonda yaptığınız gezilerin ve aktivitelerin hemen hemen hepsini, oldukça konforlu şekilde kış mevsiminde de yapabilirsiniz. Kasım, aralık, ocak, şubat ve mart ayları boyunca Kapadokya hem ölü denmeyecek kadar hareketli hem de yazın karmaşasından uzak.

  Nevşehir kışın kaç derece olur?

  Köppen’in iklim sınıflandırmasına göre Nevşehir kışı çok soğuk yazı sıcak ve kurak orta kuşak iklimine sahiptir. En sıcak ayı ortalama sıcaklığın 21.4° C olduğu temmuz, en soğuk ayı ortalama sıcaklığın -0.6°C olduğu ocaktır. Günlük ortalama sıcaklıklar sadece temmuz ve ağustos ayında 20°C’nin üzerindedir.

  Kapadokyada balona binerken ne giyilir?

  Uçuşların sabah erken saatlerde gerçekleşmesi nedeniyle hava oldukça soğuktur. Balonun yükselmesi ile soğukluk daha da artar. Uzun kollu kalın kıyafetler giyilmesi tavsiye edilir, uçuş süresince 1 saat kadar ayakta kalacağınız için düz tabanlı ayakkabılar giymeniz yararlı olacaktır.

  See also:  Ukrayna Da Bir Hafta Tatil Ne Kadar?

  Kapadokya Balonlar saat kaçta kalkıyor?

  Balon turları yaz döneminde (Nisan-Ekim arası) sabah 04:00-05:00 saatleri, kış döneminde (Kasım-Mart arası) sabah 05:00-06:00 saatlerinde gün doğumundan hemen önce başlıyor.

  Kapadokya’da balonlar en güzel nereden izlenir?

  Nevşehir’in ulaşımı en kolay ilçelerinden biri olan Göreme’de yer alan Aşıklar Tepesi’ne gitmek çok kolay. Göreme Tarihî Millî Parkı içinde yer alan Aşıklar Tepesi yani resmi adıyla Aydın Kırağı Tepesi, Göreme’de hem eşsiz vadi manzarasını hem de balonları rahatça seyredebileceğiniz mükemmel bir nokta.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.