Maldivler 1 Hafta Tatil Ne Kadar?

1 haftalık Maldivler tatili kişi başı Türk Hava Yolları ile kişi başı en ucuz 1680 (uçak bileti dahil) dolardan başlıyor. Şubat ayı için geçerli bu ücret. Ve Maldivler için vizeye de gerek yok. 1 hafta Maldviler tatili için iki kişinin gözden çıkarması gereken ücret 3 bin – 3 bin 500 dolar civarı

Maldivler tatil fiyatları ne kadar?

Maldivler seyahat planlamasında, otel için 2 kişi 5 gece döneme göre değişmekle birlikte minimum 1200 usd civarı ve üzeri, uçak bileti için 2 kişi gidiş dönüş olarak ortalama 1400-1600 usd arasında bir bütçe gerekmektedir.

Maldivler e tatile ne zaman gidilir?

Maldivler uçak bileti almak için en ideal dönem nisan ve mayıs aylarıdır. Bu aylarda sıcaklıklar ve tropikal iklimin getirdiği yağışlar tatil programı için elverişlidir. Maldivler iklimi tipik tropikal iklimidir. Ülkede deniz seviyesinden yüksekli neredeyse yoktur.

Maldivler Balayı ne kadar?

Maldivler’de 2020 ve 2021 Maldivler Balayi Fiyatlari ve Deneyimi

Otel Oda Tipi Kampanyalı Fiyat
Adaaran Club Rannalhi Kumsal Villa 878 USD
Sun Island Su Üzeri Bungalov 1062 USD
You & Me Cocoon Manta Villa 1330 USD
Adaaran Club Rannalhi Su Üzeri Bungalov 1378 USD

Maldivler ucuz mu?

Aktivite fiyatına günlük ortalama kişi başı 20$ diyelim. 214$ günlük harcama gibi düşünebilirsiniz. dört gecelik bir program yapmanız halinde 856$ ada masrafınız olacak. Adaya ulaşım tek yön kişi başı 30$ yani iki kişi 120$ ulaşım desek. İki kişi 976$ her şey dahil, uçak hariç Maldivler bütçesi çıkmış oldu.

Maldivler uçak bileti kaç TL?

Maldivler uçuşları

En ucuz uçuş bulundu 5.659 TL
Ortalama uçuş süresi 8 sa 4 dk
Uçmak için en ucuz ay Eylül
En popüler hava yolu Türk Hava Yolları
Uçuş / hafta 9
See also:  Ilk Ve Ortaokul Ara Tatil Ne Zaman?

Türkiyeden Maldivlere gitmek için ne gerekli?

Maldiv Adaları Vize İstiyor mu? Maldivler’e seyahat etmek isteyen; Umumi (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları, sınır kapısından harçsız sahip olabilecekleri 30 gün süreli vize ile seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Maldivler yaz sezonu ne zaman?

Mayıs ve Kasım arasında hava hala sıcaktır, fakat gökyüzü bulutlu olabilir, nemlilik ve yağmur olasılığı daha yüksektir. Mevsim olarak farklılık göstermemesine rağmen Mayıs ayından temmuz ayına kadar fiyatlar yıl boyunca en düşük seviyede olup Temmuz ve Eylül arası fiyatlar yüksek seviyededir.

Maldivler e tatile gitmek için ne gerekli?

Maldivlere Vize Almaya Gerek Yoktur: Vizesiz seyahat edilen bu ülkeye giriş yaparken 30 günlük seyahat izni verilir. Ancak pasaportların en az 6 ay geçerli olacak şekilde yeni olması istenir.

Haziran ayında Maldivler nasıl olur?

Maldivler hava durumu Haziran içinde

Tropik bölgelerdeki konumu nedeniyle, Maldivler her zaman sıcak. Ortalama sıcaklık yıl boyunca fazla dalgalanmaz ve bu, 12 ay boyunca büyük ölçüde değişen yağış miktarı hakkında söylenemez. Maldivler’de muson mevsimi haziran ayını zirvede tutar.

Maldivler Ayada otel kimin?

Otelin sahibi Aydeniz Group’un Yönetim Kurulu üyesi Fırat Aydeniz “Maldivlerde beni en çok şaşırtan şey, gün içerisinde oluşan gelgitler sebebiyle öğlen üzerinde dolaştığınız bir plajın akşamüzeri orada olmayışı.

Maldivler uçakla kaç saat sürer?

İstanbul – Male, Maldiv Adaları arası uçakla 485 dakika sürüyor.

Balayı ne zaman yapılır?

Rahat ve keyifli bir balayı tatili için en azından 3 gün beklenebilir. Ancak çiftler kendilerini iyi hissediyorsa, kendilerini çokta fazla yormamak kaydıyla ertesi gün yapabilir. ‘Balayı en sağlıklı ne zaman yapılır?’ sorusuna cevap olarak da ideal süre olarak ilk haftadan sonrayı belirleyebiliriz.

See also:  Daskyleion Antik Kenti Nerede?

Maldivlerde ne yasak?

İlkinde herhangi bir kısıtlama yok. Ancak yerel yaşamın olduğu adalarda İslami kurallar geçerli. Örneğin içki kesinlikle yasak. Herhangi bir yerden satın alamayacağınız ve tüketemeyeceğiniz gibi ülkeye içki sokmak da aynı şekilde yasak.

Maldivlerde tatil pahalı mı?

Sadece lüks oteller için değil, Maldivler’in geneli için ekstraların oldukça pahalı olabileceğini söylemek mümkündür. Yiyecek ve içecekler öncelikle dışarıdan, başkent Male’ye ithal edilir, sonrasında da otellere dağıtım yapılır. Otel fiyatlarının yanında 2 çeşit vergi uygulanmaktadır.

Maldivlerde içki yasak mi?

Unutmayın; Maldivler müslüman bir ülke. Gümrükten alkol sokmanız yasak. İlaç şişesinin, biberonun içinde alkol geçirmeyi de düşünmeyin. Otellerde ise içki pahalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.