Tam Kapanmada Tatil Rezervasyonları Ne Olacak?

Tam kapanmaya geçişle birlikte oteller ve konaklama tesisleri için de kısıtlama kararı geldi. Erdoğan ‘Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. ‘ açıklamasında bulundu.

Tatil rezervasyonu olanlar yasaktan muaf mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan süre ve günlerde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması sokağa çıkma ve/veya şehirler arası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlayacak. Seyahat edecek vatandaşlar denetimlerde rezervasyon ve ödeme belgelerini ibraz edecek.

Tatil rezervasyonu olanlar seyahat edebilir mi?

İçişleri Bakanlığı, ‘kontrollü normalleşme’ sürecinin detaylarını açıkladı. Buna göre, otel, uçak vb rezervasyonu olan kişiler sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamalarından muaf olacak.

Tam kapanmada otel rezervasyonları ne olacak?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre otel rezervasyonu bulunanlar da seyahat kısıtlamasından muaf sayılmayacak. Seyahat için zorunlu halleri bulunanlar otel konaklaması yapabilecek.

Oteller yüzde kaç kapasite ile çalışacak 2021?

ise 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Genelgemizle getirilen esaslar çerçevesinde % 50 kapasite sınırlamasına ile ayakta yolcu kabul edilmemesi kuralına tabi olarak faaliyet sunabileceklerdir.

Otel rezervasyonu seyahat izin belgesi yerine geçer mi?

Seyahat kısıtlaması yoktur, yasak olmayan saatlerde dilediğiniz şehirden dilediğiniz şehre gidip gelebilirsiniz. Yasak olan gün ve saatlerde ise otel rezervasyonunuzu ibraz etmek sureti ile seyahat edebilirsiniz.

Otel rezervasyonu ile seyahat serbest mi?

Yayınlanan son genelgede otellerin hizmet vereceği açıkladı. Tüm ödemesini yapan ve faturası olan vatandaşlar rezervasyon numaralarını ve faturalarını gösterek sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde de şehirler arası seyahat edebilecek.

Otel rezervasyonu olanlar özel araçla seyahat edebilir mi?

Cevap 22: Otel rezervasyonu bulunan vatandaşlarımız konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde rezervasyonu olduğunu belgelemek/ibraz etmek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel araçlarıyla seyahat edebileceklerdir.

See also:  Ocak Ara Tatil Ne Zaman?

Otel rezervasyonu kısıtlamadan muaf mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.” dedi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi yayınlandı. Oteller ve konaklama yerleri ile buralarda çalışanlar kısıtlamalarda muaf olacak.

Turizm amaçlı seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi nereden alınıyor?

  1. İkamet ettiğiniz ilçenin bağlı olduğu kaymakamlık veya valilikten,
  2. Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan,
  3. e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi talebinde bulunabiliyorsunuz.

Otelde kalanlar sokağa çıkma yasağından muaf mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan dönemde konaklama tesislerinde rezervasyonunun bulunması vatandaşlarımız açısından sokağa çıkma ve/veya şehirlerarası seyahat kısıtlamasından muafiyet sağlamayacak olup bu dönemde konaklama tesisleri sadece zorunlu durumlara bağlı olarak seyahat izin belgesi alan kişilere

Otele gidenler yasaktan muaf mı?

OTEL REZERVASYONU OLANLAR YASAKTAN MUAF MI? Otel rezervasyonu bulunan kişiler, konaklama rezervasyonun başlangıç tarihi ve tesise ulaşım süresi içerisinde rezervasyonu olduğunu belgelemek veya ibraz etmek kaydıyla herhangi bir izin almadan özel araçlarıyla sokağa çıkma yasağını kapsayan zamanda seyahat edebilir.

Oteller tam kapanmadan muaf mı?

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Oteller ve konaklama yerleri ile buralarda çalışanlar kısıtlamalarda muaf olacak.

Oteller yüzde kaç kapasite ile çalışacak?

Oteller yüzde 60 kapasite ile çalışacak.’ Polatoğlu’nun verdiği bilgiye göre otel restoranlarının kalabalık olmaması için ise 18.00-20.00 ve 20.00-22.00 saatleri arasında iki vardiya ile müşteri kabul etmesi planlanıyor. Her şey dahil sistemi de ortadan kalkıyor.

Oteller tam kapasite mi?

Turizm bakanı: Oteller tam kapasite çalışacak ama sosyal mesafeye uyulacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, otellerde yarı kapasite kuralı koymadıklarını ama sosyal mesafe tedbirine uyulacağını söyledi.

See also:  Ilk Dönem Ara Tatil Ne Zaman?

Genelevler 1 Temmuzda açılacak mı?

Mevcut sağlık olayları nedeniyle genelevler Mart ayından bu yana kapalı tutuluyordu. Genel evlerin açık olup olmadığını merak edenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Türkiye’de 1 Temmuz 2021 itibariyle tüm işletmeler tekrar açılmıştır. Bu nedenle genel evler de açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.