Bebekle Kamp Nasıl Yapılır? – Bölüm 2

455
0

Bebekle kamp nasıl yapılır yazı dizisinin ikinci bölümünde küçük bebeğimiz için en uygun kamp yerinin seçimi konusunda yazmak istiyorum.

Bebeklerle kamp yapmak normal kamp ortamlarından farklı olacağı için şartlarımızı da onlara göre hazırlamamız gerekir.

Yazı dizisinin ikinci bölümde kamp yeri seçimi, kamp yerinin özellikleri gibi bazı temel konulardan bahsedeceğim.

Serinin devamını takip edebilmeniz için lütfen mail listeme abone olun.

Sosyal medya hesaplarımdan paylaşmış olduğum birbirinden güzel ve faydalı içerikleri de hemen yan taraftaki sütundan takip edebilirsiniz. İyi okumalar dilerim…

Kamp Yeri Seçimi

Yetişkinler olarak kamp kurmayı düşüneceğiniz yerlerin çoğu bir bebek getirmeye uygun olmalıdır. Bu kamp yerleri; devlet parkları, milli parklar ve özel kamp alanlarının tümü uygun seçeneklerdir.

Seçimlerinizi daraltırken, işte bazı ipuçları:

Evinize Yakın Olmalıdır

Bebekle kamp yapma düşüncesi göz korkutucu görünüyorsa, planlarınıza uzun bir araba yolculuğu eklemeyin. İlk aile geziniz için seyahat stresini ortadan kaldırın ve eve yakın bir kamp yeri seçin.

Hedefinize ulaşmak için çok erken bir saatte başlangıç ​​yapmak zorunda kalmayacaksınız ve kamp yaparken işler planlandığı gibi gitmezse, saatlerce sürecek bir yolculuk yapmamış olursunuz.

Sürüşü tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, evinizin çevresinde uygun bir alanda çadır kurarak test yapma şansınız olabilir.

Kamp Yerindeki Olanakları Karşılaştırın

Seçtiğiniz alanda; banyo ve oyun alanı olan bir kamp büyük olasılıkla gerçek bir vahşi doğa gezisi hedeflememişsiniz.

Ancak bu şeyler özellikle ilk gezinizde veya ikici gezide iken, bir çocuk için uygun olabilir. Bir aile olarak kamp yapmakta daha rahat olduğunuzda, daha uzağa gidebilirsiniz.

Diğer Kampçılardan Uzak Yer Seçin

Komşu kampçılar ile arasında mesafe olan bir yer bulmaya çalışın. Ekstra alan gürültü ile ilgili endişelerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Konforlu Bir Kamp Alanı Nasıl Kurulur?

Gölgelik Yerler Bulun

Küçükleri doğrudan güneşten uzak tutmak, onları UV ışınlarından korumak için önemli bir adımdır. Eğer mümkünse gölgeli bir yer seçin.

Önceki makaleBebekle Kamp Nasıl Yapılır? – Bölüm 1
Sonraki makaleTurna Balığı Avı 2019 Sezonu Başlıyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here