Bebekle Kamp Nasıl Yapılır? – Bölüm 1

496
0

Küçük bir çocuğa açık havanın ve  doğanın harikalarını tanıtmak, birçok yeni anne-babanın dört gözle beklediği bir şeydir.

Ancak, bir bebekle kamp yapma olasılığı deneyimli kampçılar için bile biraz zor olabilir. Ama olumsuzluklar dahi en başından tecrübe kazanmak önemli bence.

Beni ve yazılarımı uzun süredir takip edenler bilirler; küçük kızımla birlikte bir çok kez doğada kamp yaparak onun tecrübe kazanmasını ve bir çok konuda bilgilenmesini sağlamaya çalışıyorum.

Bu şekilde eğer bir gün ailesi olmadan da kamp yapması için tecrübe kazanmış olacak.

Temel Bilgiler

Bebeğinizle nasıl kamp yapacağınız ve iyi vakit geçirebileceğiniz konusunda bazı ipuçları vermek istiyorum.

Doğru Yer Seçimi

İlk geziniz için, evden çok uzakta olmayan bir yer seçin ve su gibi temel olanakların olduğu yerler seçin. Ve eğer yapabilirseniz, başkalarına çok yakın olmayan gölgelik bir kamp yeri bulun.

Büyük Çadır Seçin

Büyük bir çadır getirmek rahatça dağılmanız için yer sağlar ve eğer varsa portatif bir beşik yada oyun bahçesi kurun. Hepsinden önemlisi esnek olmaya çalışın ve geceleri muhtemelen evdekilerden biraz farklı olacağının farkında olun.

Bebeğiniz İçin Basit Yemekler Hazırlayın

Bebeğinizi emzirme muhtemelen en basit çözümdür ancak bebeğiniz bir biberon kullanıyorsa veya katı yiyecekler ile besleniyorsa yine de kampa gidebilirsiniz. yiyecek hazırlamak için bolca temiz su bulundurduğunuz dan emin olun. Bebeğiniz zaten katı yiyecekler yiyorsa sıkılmış ve püre haline getirilmiş yiyecekler bulundurabilirsiniz.

Bebeklere Uygun Kıyafetler Giydirin

Kendinizi ve bebeğinizi katmanlar halinde giydirin. Böylece değişen hava koşullarına uyum sağlamış olursunuz. Uyku zamanı geldiğinde, rahat bir uyku tulumu ya da sıcaklığı dengeleyecek bir polar battaniye ekleyin.

Böceklerden ve Güneşten Korunun

Böcek ilacı ve güneş kremi genellikle 6 aylıktan küçük bebekler için önerilmez. Bu nedenle uzun kollu ve kapalı kıyafetler giymek, güneşi engellemek ve gölge yapması için bir şemsiye kullanmak gibi diğer koruma yöntemler uygulamalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Kamp Mutfağında Neler Olmalıdır?
Önceki makaleSu Geçiren Kamp Çadırı Nasıl Kurutulur?
Sonraki makaleBebekle Kamp Nasıl Yapılır? – Bölüm 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here