Yakın zamanlarda çok yakın bir dostum gerçekten cennet gibi doğası ve tablo gibi görünen Artvin’den birbirinden güzel fotoğraflar paylaştı benimle. Bazen inanması güç doğa olayları ile karşılaşır insan.

Belkide o olaylar; o doğa olayları her zaman yaşanıyor fakat doğanın, dünyanın en büyük düşmanı olan insanlar böyle güzellikleri ya görüyor yada görememesi için kendini saklıyor.

Zaman içinde akan suyun büyük bir kaya üzerinde oluşturduğu 4 metre çapındaki delikten 7 metreden dökülen su ile meydana çıkan muhteşem görüntü ve atmosfer insanı büyülemeye yetiyor.

BAŞLIKLAR

Delikli Kaya Şelalesi Nerede?

Henüz çok fazla insanın bilmediği bu doğa harikası şelale yavaş yavaş duyulması ile turistlerin de ilgisini çekmeye başlamış. Turist çekmeye başlayınca da Artvin Valiliği ve Murgul Kaymakamlığı tarafından çeşitli tanıtımlar yapılmaya başlamış.

Aslında gizli kalmış bir cennet olan şelalenin bilinçsiz insanlar tarafından ziyaret edilip çevreye verecekleri zararı düşündükçe fazla bilinmesi taraftarı da değilim.

İlginizi Çekebilir:  Somon Balığı Avı İçin Artvin’deydik

El değmemiş bir doğanın olduğu bölgede gelen ziyaretçiler için kamelyalar ve çocuk parkları yapılması planı var. Buda benim endişelerimi arttırıyor.

Doğa Harikası Delikli Kaya Şelalesi

Murgul ilçesine bağlı Başköy’de bulunan şelale gitmek için her hangi bir yönlendirme tabelası bulunmamaktadır. Murgul ilçe merkezi içinde sorarak öğrenmek daha iyi olur bence.

Neyse şimdi sizi diğer fotoğraflar ile baş başa bırakıyorum. Metehan kardeşime tekrar çok teşekkür ediyorum.

  • ETİKETLER
  • Artvin Gezilecek Yerler
  • Delikli Kaya Şelalesi
  • Murgul Gezilecek Yerler