Denizciler Günü

457
0

Yağmurlu bir havada bir parkta denk geldiğim etkinlik dikkatimi çekti. Her yerde asker kıyafetli insanlar ve büyük bir sahne olması kesinlikle araya karışmam gerektiğini bana emrediyordu.

Chelyabinsk ilginç bir şehir aslında Rusya ilginç bir ülke. Bize göre farklı eğlence anlayışları var. Özellikle değerlerine fazlasıyla sahip çıkarak bunu harmanlayarak diğer insanlara pozitif enerjiye çevirebiliyorlar.

Denizciler Günü

Kalabalığın arasına karıştım ve kendimi beklemediğim bir atmosferin içerisinde buldum. Öğrendiğime göre o gün Rusya Deniz Askerleri Günü imiş. Ordudan emekli olan askerler kendi aralarında tertip etmişler.

Emekli askerlerden oluşan müzisyenler onlara destek veren yine amatör sanatçılar ve yine onları destekleyen Rus halkı. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra sanırım dernek bünyesinde oluşturulan yardım stantları.

Veteranlar (Emekli Askerler)

Bir çok bilindik şarkıların seslendirildiği sahneye eşlik eden insanlar yağmura aldırış etmeden duygulu anlar yaşadılar. Benimde kaydettiğim videolar ve fotoğraflar benim için bu anları ölümsüzleştirmek için çok iyi oldu.

Konser haricinde etrafta kurulan stantlarda orduda kullanılmış olan bazı ekipmanların ve silahların sergilenmesi insanların bunları ellerine alarak anı yaşamaları da ayrı bir tecrübe oldu.

AK-47 Kalaşnikof Tüfeği

En ilginç gösteri ise meşhur Kalasnikov tüfeğin taa okul yıllarında öğrencilerin tanıması, nasıl sökülüp takılacağını ders olarak öğretilmesi ilginç bir ayrıntı.

İlginizi Çekebilir:  Yelovoe Gölü Gezisi
Önceki makaleVarlamovo Köyü Gezisi
Sonraki makaleYelovoe Gölü Gezisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here