Doğa Kampı İçin 10 Muhteşem Fikir

Kampı İçin 10 Muhteşem Fikir

Doğa kampı yapmak eğlencelidir ancak bazen zorlayıcı bir aktivite olabilir. Her aktivitesi sonrasında bir sonraki için yeni fikirler aklınıza gelebilir.

Ailenizle, arkadaşlarınızla yada tek başınıza kamp yapabilirsiniz. Ama her kiminle olursanız olun kampınızı daha eğlenceli hale getirmek için birazdan belirteceğim 10 kamp fikri iyi olacak.

Bir sonraki sefer biraz daha rahat etmek için tadında 10 muhteşem kamp fikrini hemen şimdi açıklıyorum 🙂

Sosyal hesaplarıma abone olun ve mail listeme kayıt yapmayı sakın unutmayın.

Yastık Olarak Çantasını Kullanın

Yanınızda bir yastık taşıyarak eşyalarınız arasında fazladan yer kaplamasına neden olabilirsiniz. Uyku tulumu çantasının içine fazladan yanınızda getirmiş olduğunu bir kıyafetinizi koyarak yastık olarak kullanabilirsiniz.

Uyku Tulumu Çantası

Kıyafetlerinizi Sıcak Tutun

Kıyafetlerinizi sıcak tutmak için gece içinde uyumuş olduğunuz uyku tulumunun altına koyabilirsiniz. Ertesi gün uyandığınızda sıcak elbiseler giymiş olursunuz.

Kamp Kıyafetleri

Sinek Kovucu Olarak Adaçayı Kullanın

Özellikle sıcak havalarda size musallat olan böcekler ve sineklerden korunmanın en etkili yolu adaçayı dır. Adaçayı çiçeklerini kamp ateşi üzerine atarsanız etrafa hem güzel kokular yayılmasını sağlarsınız hemde sineklerin ve böceklerin yaklaşmasını engellersiniz.

Adaçayı

Power Bank Bulundurun

Size kamp boyunca yetebilecek kapasitede bir power bank (güç kaynağı) bulundurun. Teknolojiden kopamayanlar için güzel bir teknoloji.

POWERBANK

Dondurulmuş Su Şişeleri

Kamp malzemeleriniz içerisinde fazladan buz torbaları taşımak yerine sadece bir iki küçük şişeyi dondurarak yiyecek çantasının soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla buzu eriyen sıvıları ise daha sonra içmek için kullanabilirsiniz.

Dondurulmuş Su Şişesi

 

Su Geçirmez Kibrit Kutuları

Kamp ateşinizi yakmak için en gerekli malzemelerden biri olan kibritlerinizi kuru saklamak için özel olarak tasarlanmış koruyucu kibrit kutuları kullanabilirsiniz.

Su Geçirmez Kibrit Kutusu

Mikrofiber Havlular Bulundurun

Hafif ve kolay kuruyabilme özelliğine sahip olan mikrofiber havlular size çok yardımcı olacaktır. Kirlenen mikrofiber havluları temizlemesi daha kolaydır.

Mikrofiber Havlu

Gazeteleri Yeniden Kullanın

Kullanılmış gazeteleri atmak yerine onları ayakkabılarınızın nemini almak için içine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca eski gazeteleri kamp ateşinizi yakarken tutuşturucu olarak kullanabilirsiniz.

Eski Gazete

Hoparlör Yapın

Cep telefonunuzu karton bardak içine yerleştirerek güçlü bir ses kaynağı oluşturabilirsiniz. Akşam kamp ateşinin yanında otururken güzel müzikler dinleyebilirsiniz.

Kağıt Bardaktan Hoparlör

Su Şişesinden Fener Yapın

Alt tarafı şeffaf bir su şişenin içine el feneri yerleştirin ve ağız kısmını ışık geçirmeye bir malzeme ile sarın. Ortaya çıkan ışık daha geniş bir alana yayılacağı için kamp alanınızda rahatça kullanabilirsiniz.

Su Şişesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir