Doğa Kampı İçin 10 Muhteşem Fikir

631
0

Doğa kampı yapmak eğlencelidir ancak bazen zorlayıcı bir aktivite olabilir. Her kamp aktivitesi sonrasında bir sonraki kamp için yeni fikirler aklınıza gelebilir.

Ailenizle, arkadaşlarınızla yada tek başınıza kamp yapabilirsiniz. Ama her kiminle olursanız olun kampınızı daha eğlenceli hale getirmek için birazdan belirteceğim 10 kamp fikri iyi olacak.

Bir sonraki sefer biraz daha rahat etmek için kamp rehberi tadında 10 muhteşem kamp fikrini hemen şimdi açıklıyorum 🙂

Sosyal hesaplarıma abone olun ve mail listeme kayıt yapmayı sakın unutmayın.

Yastık Olarak Uyku Tulumu Çantasını Kullanın

Yanınızda bir yastık taşıyarak eşyalarınız arasında fazladan yer kaplamasına neden olabilirsiniz. Uyku tulumu çantasının içine fazladan yanınızda getirmiş olduğunu bir kıyafetinizi koyarak yastık olarak kullanabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi Sıcak Tutun

Kıyafetlerinizi sıcak tutmak için gece içinde uyumuş olduğunuz uyku tulumunun altına koyabilirsiniz. Ertesi gün uyandığınızda sıcak elbiseler giymiş olursunuz.

Sinek Kovucu Olarak Adaçayı Kullanın

Özellikle sıcak havalarda size musallat olan böcekler ve sineklerden korunmanın en etkili yolu adaçayı dır. Adaçayı çiçeklerini kamp ateşi üzerine atarsanız etrafa hem güzel kokular yayılmasını sağlarsınız hemde sineklerin ve böceklerin yaklaşmasını engellersiniz.

Power Bank Bulundurun

Size kamp boyunca yetebilecek kapasitede bir power bank (güç kaynağı) bulundurun. Teknolojiden kopamayanlar için güzel bir teknoloji.

Dondurulmuş Su Şişeleri

Kamp malzemeleriniz içerisinde fazladan buz torbaları taşımak yerine sadece bir iki küçük şişeyi dondurarak yiyecek çantasının soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Zamanla buzu eriyen sıvıları ise daha sonra içmek için kullanabilirsiniz.

Su Geçirmez Kibrit Kutuları

Kamp ateşinizi yakmak için en gerekli malzemelerden biri olan kibritlerinizi kuru saklamak için özel olarak tasarlanmış koruyucu kibrit kutuları kullanabilirsiniz.

Mikrofiber Havlular Bulundurun

Hafif ve kolay kuruyabilme özelliğine sahip olan mikrofiber havlular size çok yardımcı olacaktır. Kirlenen mikrofiber havluları temizlemesi daha kolaydır.

Gazeteleri Yeniden Kullanın

Kullanılmış gazeteleri atmak yerine onları ayakkabılarınızın nemini almak için içine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca eski gazeteleri kamp ateşinizi yakarken tutuşturucu olarak kullanabilirsiniz.

Hoparlör Yapın

Cep telefonunuzu karton bardak içine yerleştirerek güçlü bir ses kaynağı oluşturabilirsiniz. Akşam kamp ateşinin yanında otururken güzel müzikler dinleyebilirsiniz.

Su Şişesinden Fener Yapın

Alt tarafı şeffaf bir su şişenin içine el feneri yerleştirin ve ağız kısmını ışık geçirmeye bir malzeme ile sarın. Ortaya çıkan ışık daha geniş bir alana yayılacağı için kamp alanınızda rahatça kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İlkbaharda Çadır Kampı Nasıl Yapılır?
Önceki makaleDoğada Cihazlarımızı Korumanın Yolları
Sonraki makaleEn İyi 5 Kamp Yemeği

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here