Home Gezgin Liste Dünyaca Ünlü 7 Gezgin

Dünyaca Ünlü 7 Gezgin

0
1855

Gezegenin yarısı neredeyse evinde internete mahkum yaşarken, bazı insanlar var ki onların yaşamı yolculuklara adanmış durumda. Bazı insanlar sürekli uçak köşelerinde yolculuk yaparken, bazı insanlar ise bütün rotalarını yürüyerek geçmekte. Bazılarının sadece belirli ekipmanları ve hiç paraları yokken, bazılarının ise sponsorları ve son teknoloji ekipmanları var. Tarih boyunca her zaman diğer gezginlerden farklı olan 7 gezgin var ki hikayeleri belleklere kazınmıştır.

Back

1. John Francis

Onun takma adı “PlanetWalker“. Hikayesi ise 1971 yılında San Francisco limanında yanlışlıkla petrol sızıntısına tanık olması ile başlamış. Francis doğanın bir tür şok geçirdiğini ve bu durumu prosteto etmesi gerektiğini düşünmüş.

22 yıl boyunca hiç motorlu taşıta binmemiş ve Amerika genelinde yürümeye başlamış. 1973 yılında ise hiç konuşmamaya başlamış ve insanlarla iletişimini jestler ve küçük kağıtlara yazılan notlar ile sürdürmeye başlamış.

John Francis 22 yılda Hawaii ve Alaska dahil 48 Amerika eyaletini yürüyerek gezmiş hatta Güney Amerika kıtasına bile yürüyerek giderek büyük bir başarı elde etmiş. Bir kaç yıl önce hakkında bir kitap yazılarak yayınlanmış.

Back

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here