En İlginç 8 Restoran

597
0

Ailen ile yada arkadaşlarınla dışarıda güzel bir yemek için mekana gitmek istersin ama artık sıradan restoranlar sizi sıkmaktadır. Değişik bir tecrübe için farklı mekan arayışlarına başlarsınız. Bazı işletmeciler ise farklılık yaratmak için sıra dışı mekanlar ile çıkarlar karşımıza. İşte bu arayışın sonunda Dünya da biz lezzet ve mekan meraklıları için unutulmaz deneyimler kazandıracak sekiz yüzer restoranı sizin için sıraladım.

1MakBarzh Restoran – Vancouver

Modern tasarım ve teknoloji ile inşa edilen restoran “expo-86” da tamamen reklam amaçlı yapılmış. Reklam ise “Herkes Lükse Erişebilmeli” dir. Sanat eseri tadındaki restoranda bir bant üzerinde yürüyen mutfak, iç mekan panoramiği ve kendi içinde bahçeli odaları bulunmaktadır.

30 yıldır demirlenmiş vaziyette bekletilmiş ve hiç yüzdürülmemiş. Ancak şuan sahibi olan kişi büyük bir yenileme içinde olduğu ve belkide gelecekte ünlü bir restoran zinciri tarafından yüzdürülebilecek.

2Cafe Murinzel – Graz , Avusturya

Avusturya’da Mur nehrinin ortasında yüzer bir platform bulunmakta. 2003 yılında Graz Avrupa başkenti seçilince Amerikalı bir mimar tarafından tasarlanmış bu restoran.

Dev bir deniz kabuğuna benzeyen yapı iki yakasında bulunan köprüler ile nehri iki yakadan birbirine bağlamış. Orta kısımda ise insanların rahatça kahvelerini içebilmeleri ve seyrin keyfini çıkarmaları için anfi tiyatro şeklinde düşünülmüş.

3Restoran Voterfrant – Covington, Kentucky

2014 yılında nehir kıyısında dubalar üzerine kurulu olan restoranın bir dubasına çarpar gemi yüzünden yan yatmış. Tamamen yıkılmayan restoranın üst katlarında hizmet vermeye devam etmesi gelen müşterilere korku dolu bir lezzet sunması ilginç bir durum.

4Mavna Türlüsü – Wilmington, California

1934 yılında inşa edilen restoran 40 yıl sonra yıkılmış ve tekrar yat limanı içinde bir tekne üzerine kurulmuş. Çeşitli filmler de ve diziler de set olarak kullanılan restoran herkesin bildiği ünlü dizi “Dexter” ile daha da ünlenmiş.

İlginizi Çekebilir:  Dünyaca Ünlü 7 Gezgin

5Jumbo Kingdom – Hong Kong

Aberdeen merkezinde demirleyen Jumbo Kingdom restoran 1974 yılından beri turistlerin uğrak yerlerinden biri olmuş. Muazzam gösterişli ve büyük olan restoran 2300 müşteri kapasiteli. Çin mutfağının eşsiz sunumunu yapmaktadır.

6Rustar – Dubai

400 kişi kapasiteli yüzer restoran Rustar unutulmaz akşam yemeklerinin değişmez adresi. Çeşitli organizasyonların haricinde animasyon programları ve bar ile güzel bir seçenek olmakta.

7Veli Lake – Kerala, Hindistan

Umman denizine dökülen bir yerde bulunan Veli Lake içinde sadece köprü ile ulaşımın sağlanabildiği doğanın içinde benzersiz bir restoran. Aynı yerde bulunan yüzer köy evlerinin bir parçası ve birbirlerine bağlantılıdır. Hint mutfağının baharatlı yemekleri yapılmakta.

8C Restaurant – Vancouver

Havalı taşıyıcılar üzerine yapılmış olan “C Restaurant” baharatlı yemekleri ve muhteşem akşam yemekleri için değişmez adreslerden bir tanesi.

Önceki makaleFotoğraf Makinesi Koleksiyonum
Sonraki makaleNallıhan Kuş Cenneti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here