En Uygun Atıcılık ve Avcılık Ürünleri Kampseti.com da

305
0

Atıcılık ve avcılık faaliyetlerinin önemli 2 malzemesi havalı tabanca ve havalı tüfektir. Bu havalı silah çeşitleri birer hobi aracı olarak uzun yıllardır kullanılmaya başlanmıştır. Bunun tarihini 1890’lara kadar götürebiliriz.

1984 ten sonra ise olimpiyatlarda havalı tabanca ve havalı tüfek yarışmaları düzenlenmiştir. Bunlar üzerinde daha çok havalı tabanca üzerinde durarak bunun ne olduğunu, nasıl kullanıldığı gibi birçok aklınıza takılan sorulara cevap vermiş olacağız.

Havalı tabanca karbondioksit gazı ile çalışan ve içindeki pellet bu hava yarımı ile dışarı atan, çalışma mekanizması bu kadar basit olan silahlardır. Bir hobi aracı olarak havalı tabancalar herkesin ilgisini oldukça çekmiştir. Ayrıca görüntüleri ve yapısı ile gerçek silahların birebir replikası olarak yapılmasından dolayı da ilgi görmektedir.

Peki havalı silahlar neden tercih edilir? Bunun birçok yanıtı olsa da birkaçından bahsetmek gerekirse; gerçek silahlar ile atış talimleri yapmak masraflı ve zor olduğu havalı tabancalar ile atış talimlerinizi çok ucuza yaparak atış kabiliyetinizi yüksek tutabilirsiniz.

Kamp, dağ vs doğa da vakit geçirmeye gittiniz ve buralarda havalı tabanca sizin için bir eğlence olacaktır.

Bir hedef koyarak atışlar yapabilirsiniz. Havalı tabancaları kendi içinde 2 ayrı gruba ayırabiliriz. Bunlar blowback havalı tabanca ve non-blowback yani blowbacksiz havalı tabanca modelleri olarak bir ayrım yapılabilir. Blowback havalı tabancanın aytış esnasında üst kızak kısmının ileri ve geri doğru hareket etmesi demektir.

Bu ise havalı tabanca kullanıcılarına daha fazla gerçeklik hissi vermektedir. Olumsuz yanı ise daha fazla enerji harcandığı için merminin hızını yavaşlatmaktadır.

Havalı Tabanca ve Tüfek Nasıl Alınır?

Havalı tabanca ve havalı tüfek  “Avda Ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları Ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı Ve Bulundurulmasına Dair Kanun” da geçen hükümlere tabidirler ve bu kanunu incelemek gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Govego ile Başlayan Tekirdağ Yolculuğum
Havalı Tüfekler

Havalı silahları almak için öncelikle 18 yaş sınırı doldurmuş olmak gerekir havalı tabanca ve tüfeklerde herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur. 18 yaşını doldurmuş kişilerin av bayilerinden veya online olarak kampseti.com gibi güvenilir internet sitelerinden alışverişlerini yapabilirler.

Havalı Tabanca Fiyatları

Havalı tabanca fiyatları tüfeklere göre biraz daha uygundur. Tabi bu hangi modeli seçtiğinize göre değişse de genel olarak daha uygun olmaktadır. Başlangıç seviyesinde olanlar daha uygun fiyatlı silahlar ile başlayarak acemiliklerini atabilirler.

Bunun için önerim KWC sig sauer sp2022 modelini önerebilirim. Biraz daha atıştan anlayanlar için ise KWC Glock 17 havalı tabanca modelini önerebilirim.

Blowbackli olan havalı tabanca modelleri diğer modellere göre biraz daha fiyat olarak pahalıdır. Siz de havalı silah meraklısı iseniz veya başlamak istiyorum derseniz kampseti.com ziyaret ederek fiyatlara bakabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Önceki makale2019 Yılında Gittiğim Balık Avları
Sonraki makaleKekova ve Batık Şehir Gezisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here