Gezmek İçin Her Şeyi Arkalarında Bırakanlar

816
0

Yoğun iş temposu, yüksek şehir stresi, tükenmişlik sendromu sonunda insanlar rutin yaşantılarını geride bırakarak yeni maceralara yelken açmaktalar. Çevremizden yada medyadan defalarca buna benzer hikayeler duymuşsunuzdur.

İçlerinden bazıları diledikleri gibi sonuçlanmış olsa da hiç tahmin ettikleri gibi olmayanlar da var. Hüsrana uğrayanların hikayelerinin yanında duydukça feyz aldığımız imrenerek takip ettiğimiz hikayelerden bir kaçını sizler için derledim. Aynı zamanda bu hikayelerin içinde bol miktarda ticari hikayede mevcut.

1Her Şeyi Geride Bırakıp Denizde Pizza Satmak

Aslında bir programcı olan Tara Bowie; şef olan kocası Sasha ile birlikte işi gücü bırakıp Virgin Adalarında bir 11 metrelik charter tekne alarak çalıştırmaya başlarlar. İlerleyen zamanlarda teknenin içine taş fırını inşaa ederek harika bir restorana dönüştürdüler.

Tekneyi harika bir gurme pizza restoranına çeviren çift kalabalık koylara demirleyerek sipariş üzerine muhteşem pizzalar hazırlamaya başladılar. Tatile gelen insanlar o kadar çok beğendiler ki bu servisi ünleri destan olmuş.

2Karavan Gezginleri

2015 yılının mayıs ayında 27 yaşında olan Curtis ve Kelly O’Rourke Steadman adlı çift sosyal hizmetlerdeki kariyerlerinden vazgeçerek yanlarına iki büyük köpeklerini de alarak Kuzey Amerika yolculuğuna çıkmaya karar verirler. Kendilerine küçük bir karavan satın alarak yola çıkarlar.

3Eski Finansçı Şimdi Instagram Yıldızı

Kurumsal dünyasını 2011 yılında terk etti. Aslında mesleğinde çok başarılıydı. Ünlü markaların tasarımlarını, lüks bir evi arkasında bırakarak şimdi dünyayı geziyor. Gezilerini kendi adını taşıyan blog sitesinde paylaşmakta. Ayrıca Instagram da 120 binden fazla takipçisi bulunmakta ve burada anlık paylaşımlar yapmakta.

4Motosiklet ile Ailece Dünya Turu

36 yaşında bir fotoğrafçı olan Mihai Barbu; yanında karısı ve arkasında minik oğlu ile 2015 yılında Romanya’dan dünyayı görmeye çıktılar birlikte. Bu kadar kısa zamanda 27 bin kilometre yol yaptılar ve toplam 42 ülke gördüler. Bütün gittikleri ülkelerde kültürleri tam anlamı ile yaşamaya gayret gösterdiler.

İlginizi Çekebilir:  En Gizemli 10 Antik Şehir

Önceki makaleBolu Çevresi Balık Yatakları
Sonraki makaleRusya Bağımsızlık Günü Havai Fişek Gösterisi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here