Hangi Satılık Çadır Nereden Satın Alınır?

4494
0

Kamp çadırı bizim doğadaki faaliyetlerimiz de her zaman olmazsa olmaz malzemelerimizden biridir. Peki satılık çadır alırken nereden, hangi mağazadan yada hangi internet sitesinden istediğiniz gibi bir kamp çadırı bulabilirsiniz bu yazımda birlikte inceleyelim.

Kamp çadırları çeşitli boylarda yada çeşitli özelliklerde ihtiyaca göre imal edilirler ve satıcılar tarafından kategorilere göre satılırlar.

Hayatlarını bu hobiye adamış insanlar duruma göre çeşitli tiplerde kamp çadırları kullanabilirler. Soğuk havada, sıcak havada, yağmurlu havada, rüzgar durumuna uygun, içinde kalacak kişi sayısına göre seçenekler vardır.

Peki her ihtiyacımıza uygun kamp çadırı bulabileceğimiz satıcılar hangileridir? Bu yazım herhangi bir reklam amacı taşımamaktadır. Sadece bu hobiye gönül vermiş kamp tutkunları için yada bu hastalığa yeni yeni yakalanan potansiyel kampçılara yol göstermesi amacı ile yapıyorum bu paylaşımı.

Öncelikle piyasada farklı ürünleri olan kamp çadırı markalarını sıralamak gerekir. Daha sonra ülkemizde kamp çadırı satıcılarının kategori zengini en bilinen 5 tanesini sıralayacağım. En bilenen 5 markayı şu şekilde sıralayabiliriz.

Kamp Çadırı Markaları

Husky (Çekya Cumhuriyeti)

Merkezi Prag’da bulunmaktadır ve kaliteli outdoor ürünler üretmesi ile bilinmektedir. Tüm dünyada en çok bilinen markalardan biridir.

Quechua – Dechatlon (Fransa)

Lille şehrinde kurulan firma 40 yıldan fazla bir süredir farklı markalar altında outdoor  grupları için üretimler yaparak kendi Dechatlon mağazalarında satış yapmaktadır.

Ferrino (İtalya)

Torino şehrinde 1870 yılında üretilmeye başlanan marka özellikle su geçirmez kumaşlar üreterek ürünlerde devrim niteliğinde tasarımlar ortaya çıkarmıştır.

Loap (Çekya Cumhuriyeti)

Diğer bir Çekya markası olan Loap çadırlar üst kalite ve kendi tasarımları olan ürünlerdir.

Marmot (A.B.D.)

1971 yılında bir kaç üniversite öğrencisinin ortaya çıkardığı fikir ile bir kaç yıl sonra markanın temelleri atılmış. Özellikle dağcıların ihtiyaçlarına uygun üretim yapmaktadırlar.

İlginizi Çekebilir:  Kış Kampı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aslında bu beş marka dışında çok daha fazla çadır firması bulunmakta. Daha detaylı bir yazı da bilinen bütün markaları yazma planım var. Bu beş markayı seçme sebebim ise daha çok biliniyor olmaları. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz yerli markalar bulunmakta hatta bazı modeller pahalı markalardan bile daha kaliteli olabiliyor.

Kamp Çadırı Satan Mağazalar

Şimdi ülkemizde çeşitli kanallar aracılığı ile satış yapan ve çeşitli markaların ülkemizdeki temsilciliklerini yürüten beş firmadan bahsetmek istiyorum.

Kamperest (İstanbul)

https://www.kamperest.com/

Hem kurulu mağazasında hemde internet üzerinden online satış yapan firma bir çok yerli ve yabancı markanın satışını gerçekleştirmektedir.

Kutupayısı (İstanbul)

https://www.kutupayisi.com/

Kurulu mağazası ve internet sitesi üzerinden sadece doğa sporları üzerine satış yapan firma bir çok kamp malzemesi ve satılık çadır ile karşımıza çıkıyor.

Decathlon (Türkiye)

https://www.decathlon.com.tr/

Ülke genelinde kurulu bir çok mağazası bulunan firma aynı zamanda internet sitesi üzerinden de online satış gerçekleştirmektedir. Satış yaptığı marka ise yine kendilerine ait bir üründür.

 

Adrenalin Outdoor (İstanbul)

https://www.adrenalinoutdoor.com/

İki adet kurulu mağazası ve internet üzerinden satış yapan firma bünyesinde bir çok çadır çeşidi bulunmaktadır.

Not: Bu yapılan listeler aslında daha da arttırılabilir. Belki sizde bu yazdıklarıma ilave yapabilir belki yazıyı okuyan arkadaşlar için faydalı bir şeyler yapmış olacağız. Eklemek istediğiniz bilgileri yorum kısmında belirtirseniz seve seve yayınlarım.

Önceki makaleAmatör Balıkçılık Nedir?
Sonraki makaleSpin Yöntemi İle Balık Avı Yaparken Lider Kullanılır mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here