İlkbaharda Çadır Kampı Nasıl Yapılır?

636
0

Sonbahar aylarının başlaması ile yavaş yavaş gizlenen yaban hayatı kış mevsiminin bitmesi ile tekrar ortaya çıkmaya başlar.

Yeni mevsim ile doğanın renkleri canlanmaya ve yeni canlı türleri güneşin sıcaklığı ile kendini göstermeye başlar.

Aslında bunlar bile ilkbaharda çadır kampı yapmak için nedenlerdendir. Bu saydığım nedenlere ilave şimdi sizlere daha çok neden sayabilirim.

Şartlar Daha Hafiftir

Sonbahar ve kış mevsiminin soğuk ve kasvetli havası artık kendini daha yumuşak bir atmosfere bırakmaktadır. Sert soğuklar gitmiş yerine daha ılık havalar gelmiştir. Tabi bu her yerde aynı değildir. Fakat ülkemiz şartları için geçerli olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kış Kampı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıyafetlerimiz hafiflemeye başlayacaktır. Güneşi gördüğümüz yerde daha ince kıyafetler giyebileceğiz. Soğuk iklim elbiselerimizi evde bırakabileceğiz.

Yağmurlu havalar için yine hafif kıyafetler ve malzemeler bulunduracağız.

Doğanın Renkleri

Sonbahar mevsiminde ortadan kalkan renkli doğa görüntüsü artık kendini daha cıvıl cıvıl bir görünüme sokmaya başlayacak. Kuruyan yapraklar ve ağaçlar tekrar yeşillenmeye ve canlanmaya başlayacak.

Belki de yağan yağmur ile daha parlak bir gökyüzü sizi karşılayacak. Gökkuşağı göreceksiniz renk festivalleri yaşayacaksınız.

Çadırda yatarken yağmurun sesini dinleyecek, toprağın kokusunu içinize çekeceksiniz.

Rengarenk çiçekler sizi cezbedecektir.

Yağan yağmurla birlikte ortaya çıkan yabani mantarları daha fazla tanıyabilirsiniz.

Orman meyvelerini kontrol edip tadına bakabilirsiniz.

Yeni Yaşama Merhaba

Soğuk havalarda ortadan kaybolan canlılar yeni hayatlar ile birlikte tekrar ortaya çıkacaktır. Kuş sesleri ortalığı inletecek, uçan böceklerin vızıltısı kulaklarınıza bir müzik edası gibi gelecektir.

Kış uykusuna yatan hayvanlar artık uyanacak, yaban hayatı içinde bu hayvanların izlerini gördükçe heyecanlanacaksınız.

Yerleşim yerleri yakınında bir kamp yapıyorsanız buralardan gelen kuzu, buzağı ve köpek gibi hayvanların sesleri bile sizi mutlu edecektir.

Açık Havanın Tadını Çıkarın

Açık havada yapacağınız her türlü aktiviteye daha fazla zaman ayırabileceksiniz. Orman ve doğa yürüyüşlerinde daha uzun mesafeler katedebileceksiniz.

Açık hava için sadece yaz kamplarını tercih etmenize gerek yoktur. Doğa her mevsim güzeldir ve her mevsim başka başka özellikler sunar sizin için.

Önceki makaleTürkiye’deki En Büyük 5 Tematik Akvaryum
Sonraki makaleKızılcahamam Soğuksu Milli Parkı – Ankara

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here