Kamp Alanında Yapılacak Aktiviteler

337
0

Kamp yaparken hiç kuşkusuz doğanın tadını sonuna kadar çıkarmak için tüm vaktimizi sonuna kadar kullanmaya çalışıyoruz. Çünkü doğada geçirilen her vakit çok değerli oluyor.

Bunun kıymetini bilen bizler, kamp alanında özellikle şehir içinde yapamayacağımız bir çok aktiviteyi de kamp alanında yapma fırsatı buluyoruz.

Kamp alanında yapacak o kadar çok aktivite var ki hangisini saysak az gelir. Bu aktivitelerden sadece birkaçını da aşağıda sıralayalım.

Havalı Tüfek İle Atış Yapma

Havalı tüfekler, şehir içinde bize çok kullanım şansı vermediği için kamp alanı bunu kullanmak için çok uygun bir hale geliyor. Herhangi bir hedef koyarak ona isabetli atışlar yaparak stres atabiliriz.

Örneğin bir şişe koyabilir veya hedef kartonları koyarak ne kadar isabetli atışlar yaptığınızı ölçmüş olursunuz. Kendi aranızda yarışlar düzenleyerek bunu daha da renkli bir hale getirebilirsiniz. Mesela; en iyi atış yapana hediyeler verilebilir.Bunları yaparken çevremizdeki insanlara dikkat ederek ve kesinlikle hayvanlara karşı doğrultmadan keyifli vakit geçirmeyi bilmeliyiz.

Göl Kenarında Kamp İçin Kano

Kamp malzemeleri içine kano da eklesek fena fikir olmaz. Göl kenarında kamp yapıyorsak suyun içine girmek herkesin bir içinden geçmiyor değil. Eğer bir kanoya sahipseniz kampınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Ormanın içinde bir göl ve bu gölün içinde siz kano ile geziyorsunuz, düşüncesi bile bizi başka alemlere götürmeye yetiyor. Ayrıca kano ile kamp alanınızın hiç gidilemeyen yerlerine de gidebilir o kısımlarda da gezebilirsiniz.Özellikle şişme olan kanolar fazla yer kaplamadığı için kamp yerlerine götürmeniz kolay olacaktır. Kısa sürede şişirip gölün içine salabilirsiniz. Yine kısa sürede toplayıp, diğer aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Sabah Yürüyüşleri

Kamp alanında olup, sadece oturarak vakit geçirmek olmazdı. Doğanın içinde bir yürüyüş sizi kendinize getirecektir. Özellikle sabah yürüyüşlerinin keyfi bir başka oluyor. Sabahları herşey biraz daha sessiz ve çok güzel bir hava oluyor.

İlginizi Çekebilir:  En Uygun Atıcılık ve Avcılık Ürünleri Kampseti.com da

Sabah yürüyüşleri kamp alanını keşfetmenize ve sabah kahvaltı ateşi için biraz odun vs toplamanız için de iyi olacaktır. Yürüyüş esnasında güzel fotoğraflar yakalayabilme şansı elde edebilirsiniz. Her ne kadar fazla yürüyüş o kadar farklı şeyler görme imkanı sağlayacaktır.Kamp yapmak, biraz da yürüyerek doğanın farklı güzelliklerini görmek, bizi biran da olsa farklı dünyalara götürecektir.

Önceki makaleSazan Zillerinin Ardından Koşan Hayatlar
Sonraki makaleKarantina Zamanı AY KAYASI Yaylasına Gittik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here