Kamp Çadırında Yemek Yapılır mı?

1034
0

Evet yapılır. Ramazan abi yaptı harika oldu. Fırtınalı ve yağışlı hava varsa bir de çok acıkmışsak neden olmasın.

Sayı az olunca hem pişirirsin hem de yersin.

Geçen yıl ki kamplarımız dan birinde akşam üzeri başlayan fırtınalı hava ve üstüne gelen sağanak yağış ilk başta keyfimizin kaçmasına neden oldu.

Ramazan Pala, Murat Eroğlu ve ben ertesi günkü av için hazırlıklara başladığımız esnada patlak verdi.

İlk başta dışarıda ki dağınık malzemeleri düzenli şekilde toparladık. Önceden planlarımız arasında olan iki çadır kurma fikrinden vazgeçmek zorunda kaldık.

Çünkü Ramazan abinin beş kişilik büyük çadırı hepimize yetebilirdi. Üç kişi koyun koyuna sıkışır malzemelerimizi de bir tarafa rahatlıkla yerleştirebilirdik. Öyle yaptık zaten.

Sıra akşam yemeğimize gelmişken dışarıda ki hava bizi korkutuyordu. Aklımıza güzel bir fikir geldi. Yemek hazırlama ve pişirme işlemini çadırın içinde yapmak.

Bizim kamplarda genellikle yemek işlerini Ramazan abi halletmekte. Hazırlar pişirir ve yedirir. Yaptığı pişirdiği bütün yemekler hep lezzetli olmuştur. Bir çantasında sadece yemek pişirme malzemeleri vardır.

Ayrıca çadır içerinde yapılacak yemek esnasında dışarıdaki sineklerden de korunabileceksiniz. Bugün menüde tavuk kavurma var. Bol acılı ve lezzetli. Benim acıya karşı biraz alerjim var aslında.

Kolay kolay çok acılı yiyecekler yiyemem. Ama Ramazan abinin elinin ayarı hiç bir zaman olmadığı için gözlerimden yaşlar gelerek yemişimdir yemeklerini. Murat Eroğlu da acıyı çok sever yani onun için hiçbir problem yok.

Harika bir deneyim oldu bizim için. Yemek yediğimiz esnada hava durulduğu için bir de saatlerce çekirdek keyfimizi de eksik etmedik tabiki.

İlginizi Çekebilir:  Bebekle Kamp Nasıl Yapılır? - Bölüm 1
Önceki makaleMaskeli Yengeç “Calappa Granulata”
Sonraki makaleSeyahat Tutkunuzu Ucuz Ulaşımla Gerçekleştirin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here