Ankara Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kapadokya’ya nasıl gidilir? Kapadokya ya ulaşım Türkiye’nin her yerinden çok kolaydır. Uçak, otobüs, tren ve özel aracınızla gelebilirsiniz. İstanbul’dan ve Ankara’dan yol tamamen çift yoldur.

Ankaradan kapadokyaya hangi yoldan gidilir?

Ankara’dan Kapadokya’ya seyahat edebilmek için iki ayrı karayolu alternatifi bulunuyor. Konya yolunun takip edildiği ilk rotada sırasıyla Gölbaşı, Koçhisar, Aksaray ve Nevşehir yer alıyor. Öte yandan Samsun yolunun takip edildiği ikinci rotada sırasıyla Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illeri geliyor.

Ankaradan kapadokyaya otobüsle nasıl gidilir?

Ankara’dan geldiğinizde ise otobüsler Aksaray üzerinden ilerleyip hoş bir Tuz Gölü manzarasıyla 3,5 saatte sizi Kapadokya’yla buluşturuyor. Kapadokya’ya otobüsle gelecek olanların da konaklayacakları otele otogardan transferi olup olmadığını sormalarını öneriyoruz.

Kapadokyaya otobüsle nasıl gidilir?

Otobüsle gelmek isteyenler içinse pek çok şehirden direkt olarak Nevşehir’e otobüs seferleri bulabilirsiniz. Havayolunu tercih edenler içinse bölgeye en yakın havaalanı Kayseri’de. Oradan servis araçları ya da taksilerle Nevşehir’e gelebilirsiniz.

Ankara Kapadokya arası otobüsle kaç saat?

En Çok Tercih Edilen Ankara – Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması Ankara Kapadokya Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Metro Turizm 170 TL 4 sa 22 dk
Öncü Seyahat 160 TL 4 sa 22 dk

Ankara-Nevşehir hangi yoldan gidilir?

Ortalama 3-3,5 saat süren Ankara-Nevşehir yolculuğunu iki farklı güzergâhta yapmanız mümkün. Konya yolundan devam eden güzergâh Samsun yoluna göre biraz daha uzun ve genelde ağır vasıtalar tarafından kullanıldığı için Samsun yolu daha çok tercih edilmektedir. Daha ekonomik ulaşım çeşidi de otobüs.

Nevşehir’e giderken hangi şehirlerden geçeriz?

Bu güzergahta sırası ile Kırıkkale, Kırşehir – Mucur – Hacıbektaş geçilerek Nevşehir’e ulaşım sağlanmaktadır.

Kapadokya Ürgüp mü Göreme mi?

Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.

See also:  Kayseri Kapadokya Arası Ne Kadar?

Ankara Nevşehir otobüs ile kaç saat?

Kalkış ve varış noktaları, güzergah ve sefer saati gibi unsurlara bağlı olarak farklılaşan yol süresi 3 saat 40 dakika ile 4 saat 45 dakika aralığında değişmektedir. Ankara Nevşehir otobüs bileti seçim sayfasında sefer süreleri görüntülenebilir.

Kapadokya hangi aylarda gidilmeli?

Karasal iklimin karakteristik olarak hakim olduğu bölgeye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kapadokya seyahatinin çokça hareket gerektirdiği düşünülürse ziyaretinizi havaların çok sıcak ya da çok soğuk olmadığı bahar aylarında gerçekleştirmek en mantıklısı olacaktır.

Kapadokya hangi Otogar?

Türkiye’nin her şehrinden aktarmasız olarak Kayseri otogarına ulaşmanız mümkün. İstanbul’dan Kayseri otogarına Metro Turizm, Süha Turizm, Rahmi Hamurcu Turizm gibi otobüs firmaları 80-120 TL arası bilet fiyatlarıyla hizmet vermektedir. 10-12 saat arası süren yolculuğun ardından Kayseri otogarına ulaşabiliyorsunuz.

Nevşehir’den kapadokyaya nasil gidilir?

Kapadokya’ya Otobüs İle Ulaşım.

Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz. Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir.

Kapadokya hangi otelde kalınır?

Kapadokya’da konaklama için en ideal bölgeler arasında Göreme, Ürgüp, Uçhisar ve Avanos geliyor. Otel tavsiyesi isteyenlere de Göreme’deki ekonomik Safran Cave Hotel, Uçhisar’daki gezilecek yerlere yakın Les Maisons De Cappadoce ile Göreme’de lüks yer arayanlara Artemis Cave Suites adlı otelleri tavsiye edebilirim.

Ankara Ürgüp otobüs ile kaç saat?

Ankara – Ürgüp arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 4 saat 13 dakika sürmektedir.

Ankara Ürgüp otobüs kaç km?

Ankara Ürgüp arası kaç km? Yaklaşık 317 km’dir.

Niğde Ankara arası kaç km?

ANKARA NİĞDE ARASI KAÇ KM VE KAÇ SAAT

See also:  Ilkokul Ne Zaman Tatil 2017?
KARAYOLU İLE YOLCULUKLARDA MESAFE 311 KM
KARAYOLUYLA ORTALAMA HIZ İLE YOLCULUK SÜRESİ 3 SAAT 57 DAKİKA
HAVAYOLUYLA (UÇAKLA) YOLCULUK SÜRESİ 50 DAKİKA
UÇUS MESAFESİ 258 KM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.