Armutlu Tatil Köyü Nereye Bağlı?

Armutlu Tatil Köyü projesi, Yalova’nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde yer almaktadır. Tatil Köyü, ormanlarla kaplı deniz kıyısında 360,000 m2’lik bir arazi üzerindedir.

Armutlu ilçesi nereye bağlı?

Armutlu, Yalova ilinin bir ilçesi.

Armutlu Tatil Köyü hangi ilin?

Armutlu, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan Yalova ilinin yaklaşık 9.000 nüfuslu bir ilçesidir. Armutlu ilçesi, kuzeydoğusunda Yalova’nın Çınarcık, güneydoğusunda da Bursa’nın Gemlik ilçeleriyle komşudur.

Armutlu eskiden nereye bağlıydı?

Cumhuriyet döneminde de il düzenlemesiyle ilgili Osmanlı’dan kalan ‘İdare-i Umumiye-i Vilayet Kanunu Muvakkatı’ kanunu uygulanmış olup, daha önce de Bursa’ya bağlı olan yöre, Bursa’nın il olmasıyla birlikte ilin Gemlik ilçesine bağlı bir bucak olmuştur.

Ihlas armutlu tatil köyü sahibi kim?

Devremülklerin bulunduğu alandaki ticari ve sosyal bölümlerin tamamının mülkiyeti İhlas Holding A.Ş.’ye aittir. Sosyal üniteler Armutlu Tatil ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından işletilmektedir.

Armutlu Neyi Meşhur?

Armutlu’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 • Armutlu Kaplıcaları İlçe merkezinde yer alan Armutlu Kaplıcaları’na ulaşım son derece kolaydır.
 • Bozburun Feneri.
 • Hacı Ali Paşa Cami.
 • Fıstıklı Köyü
 • Tarihi Armutlu Taş Köprü
 • Sudüşen Şelalesi.
 • Dipsiz Göl.
 • Yalova Armutlu güzel mi?

  Armutlu Plajı

  İncecik kumlar ile kaplı sahil şeridine ve dalgasız denize sahiptir. Denizin hemen derinleşmemesi, çocuklu aileler ve yeni yüzme öğrenen kişiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Deniz sıcaklığı ise ideal olduğu için yüzme açısından idealdir.

  Yalova Armutlu nüfusu kaç?

  Armutlu nüfusu 2021 yılına göre 10.349. Bu nüfus, 5.309 erkek ve 5.040 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %51,30 erkek, %48,70 kadındır.

  Armutlu Köyü nerededir?

  Armutlu Köyü 38.844067 enlem ve 28.524012 boylamda yer almaktadır. Demirci ilçesine bağlıdır. Armutlu Köyü haritası Manisa ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Armutlu Köyü posta kodu 45900.

  See also:  1 Ocak Ne Zaman Tatil Ilan Edildi?

  Armutlu nasıl bir yer?

  Yalova’nın şifa merkezlerinden birisi olan Armutlu, tarih boyunca bünyesinde bulundurduğu kaplıca suları ile pek çok insana şifa dağıtmıştır. Turizm açısından en çok şifalı suları ün kazanmayı başaran Armutlu’da sınırlı sayıda gezilecek yerler olmasına karşın, sunulan güzellik bakımından sınırsız değere sahiptir.

  Armutlu adı nereden gelir?

  Armutlu adının ‘Armodo’ veya ‘Armodies’ sözcüklerinden geldiği sanılmaktadır. Bu sözcükler ‘Donanma’ veya ‘Donanmaya gözcülük eden kimse’ anlamına gelmektedir. Bununla birlikte tarihi süreçte Enrutluk, Emrudili, Imrudili isimleri ile de anılmıştır.

  Yalova hangi ilin ilçesiydi?

  Yalova, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan bir ildir. Marmara Denizi kıyısındaki il, İstanbul’a bağlı iken 6 Haziran 1995’te il olmuştur.

  Kocaeli hangi ilden ayrıldı?

  Adapazarı 22.06.1954 tarihli Kanunla Kocaeli ilinden ayrılarak bağımsız il statüsü kazanan Sakarya İlinin merkez ilçesi olmuştur.

  Fıstıklı köyü nereye bağlı?

  Fıstıklı, Yalova ilinin Armutlu ilçesine bağlı bir köydür.

  Ihlas armutlu tatil köyü kaç yılında kuruldu?

  ihlas holding’ in armutlu’da 1999 yılında yapımına başladığı, kısmen de hizmete açılmış tatil köyü.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.