Efes Antik Kenti Hangi Günler Açık?

Antik Kent 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermektedir ve açıktır.
MÜZEKART YENİ YIL

Ziyaret Saatleri
Yaz Dönemi 08:30 – 17:00
Kış Dönemi 08:30 – 17:30

Efes Giriş kaç TL?

Efes antik kentine giriş ücreti kişi başı 100 TL’dir. Efes antik kenti içerisinde yer alan yamaç evler bu fiyatın dışında kalmaktadır. Yamaç evleri de görmek isteyen ziyaretçiler ekstradan 45 TL daha ödemek zorundalar. Eğer bir müze kartınız bulunuyorsa, müze dahilinde olduğundan ötürü Efes’e giriş sağlayabilirsiniz.

Efes hangi gün kapalı?

Efes, haftanın her günü ziyarete açık olup yaz ve kış sezonuna göre ziyaret saatleri değişkenlik gösterebiliyor. Dini bayramların birinci günü öğlene kadar kapalıdır.

Efes Antik Kenti hafta sonu açık mı?

Antik kent haftanın her günü ziyarete açık.

Efes Antik Kenti giriş ücreti 2021 müze kart geçerli mi?

Müze ücretlidir, müze kart geçerlidir. Selçuk otogarının önünde bulunmakta, Efes Antik Kentinden çıkarılan önemli eserler sergilenmektedir. Kenti gezmeden müzeyi gezmenizi tavsiye ederim.

Müze kart kaç TL 2021?

1 yıllık olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınabilen ve tam müzekart olarak bilinen kartın ücreti, 60 TL’dir. Not: Müze kart fiyatı 2021 yılında 60 TL’ydi.

Müze kart iki kişi kullanabilir mi?

Cevap 7.Müzekart sahibi dışında kişiler tarafından kullanılamaz. Çalınması yada kaybolması halinde en yakın Müzekart Basım İstasyonundan 70 TL karşılığında yeniden temin edilebilir.

Selçuk Efes kaça kadar açık?

Ziyaret Saatleri

Dini bayramların birinci günü öğlene kadar kapalı olan Efes Antik Kent, hafta içi her gün ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Mevsimsel olarak açılış-kapanış saatleri değişebiliyor. Kış mevsiminde 08:30 ila 19:00 saatleri arasında olup, yaz aylarında kapanış saati aynı olup saat 08:00’de kapılarını açıyor.

See also:  Mali Tatil Ne Zaman Bitiyor?

Efes’e Izbanla nasıl gidilir?

Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol. Önce İzmir’den Tepeköy İZBAN İstasyonu’na gidiyorsunuz, oradan da kart basmadan Selçuk’a ulaşıyorsunuz. İzmir ile Selçuk arası 80 km’lik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafe minibüsle 1 saat, İZBAN ile 1 saat 30 dakika civarında sürüyor.

Meryem Ana Evi müze kart geçerli mi?

Öncelikle belediyeye ait bir yer olduğundan müze kart geçersiz, girişte araç için 10 tl park parası ve kişi başı 10 tl daha alıyorlar.

Efes Antik Kenti hangi saat kaca kadar acik?

Efes Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Her gün açık. Sadece dini bayramların birinci günü öğlene kadar kapalı.

Efes antik kenti bir açık hava müzesi midir?

Açık Hava Müzesi: Efes Antik Kenti, Selçuk, Türkiye – Tripadvisor.

Müze kart ne kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müze Kart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız. MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C.

Galata kulesinde müze kart geçerli mi?

Galata Kulesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanması sebebiyle, girişte müzekart geçerlidir.

Müze Kart hangi müzelerde geçerli?

Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.) gişelerinden çıkartılabiliyor.

Müze Kart kimlere ücretsiz?

– Öğrenci kimliği ibrazı şartı ile 30 lira olan Müzekart; 18 yaş altı öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.