Ekim Ayında Hangi Günler Tatil?

Ekim ayında resmi tatili olan günler tektir. Ekim ayında Cumhuriyet Bayramı yer aldığından dolayı yalnızca bilinen resmi tatil 29 Ekim’dir. 29 Ekim’de bir gün öncesinden de yarım günlük bir tatilden söz edilmektedir. Kısacası Ekim ayında bilinen resmi tatil süresi bir buçuk gündür.
29 Ekim 2022 – Cumhuriyet Bayramı 2022 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, cumartesi gününe denk geliyor.

4 Ekim günü ne kutlanır?

4 Ekim: Dussehra

Dussehra on günlük bayramın son doruk noktası olup, bizon şeklindeki kötü bir ruh olan Mahisha’nın Durga (Kali) tarafından öldürülmesi anısına kutlanır. Durga Tanrı Shiva’nın karısı olup, muhtelif tanrısal şekillerde ortaya çıkar.

6 Ekim 2021 tatil mi?

6 EKİM 2021 ÇARŞAMBA RESMİ TATİL Mİ? İstanbul’un kurtuluşu resmi tatiller içerisinde yer almıyor. Bu nedenle kamu kurumları ve diğer resmi kurumlar, 6 Ekim Çarşamba günü normal çalışma düzenlerine devam edecekler.

7 ekim ne günü olarak kutlanır?

**** Dünya Çocuk Günü Ekim’in ilk pazartesi günü kutlanır. Her yıl bu denk gelen gün değişebilmektedir Bu yıl yani Dünya Çocuk Günü 2019 de Ekim ayının ilk pazartesi günü 7 Ekim Pazartesi gününe denk gelmekedir.

18 Ekim neden resmi tatil?

Dr. Ahmet Ünsal’ın da katılımlarıyla Mevlid Kandili Programı icra edileceği belirtildi. Mevlid Kandili programı sebebiyle 18 Ekim’in Kıbrıs’ta resmi tatil olduğu açıklandı.

4 Ekim Ne Haftası?

Önemli Gün ve Haftalar

TARİH ADI
4 Ekim Dünya Mimarlık Günü
5 Ekim Uluslararası Öğretmenler Günü
8 Ekim -12 Ekim Ahilik Kültür Haftası
13 Ekim Ankara’nın Başkent Oluşu

Dünya mallar günü ne zaman?

Önemli Gün ve Haftalar

2018 BELİRLİ VE HAFTALAR
TARİHİ ADI KURULUŞU
26 Ocak Dünya Gümrük Günü
27 Ocak Osmanlı Haftası – Başbakanlık – Kültür Bakanlığı – Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu – Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu – Türkiye Yazarlar Birliği
14 Şubat Dünya Sevgililer Günü (St. Valentine’s Day)
See also:  Tatil De Ne Yapılır?

6 Ekim tatili ne zaman kaldırıldı?

Geçtiğimiz senelerde 6 Ekim günü çoğu zaman resmi tatil olarak kutlanmaktaydı. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz seneler içerisinde öğretmen ve öğrenciler için idari izin vermekteydi. Ancak 2017 yılında bu uygulama tamamen kaldırıldı.

6 Ekim 2021 İstanbul resmi tatil mi?

6 Ekim 2021 resmi tatil değildir. İstanbul’un kurtuluşu olan 6 Ekim tarihinde İstanbul’da okullar da tatil değildir ve eğitim ve öğretime devam edilecektir.

6 Ekim Çarşamba resmi tatil mi?

6 Ekim tarihi resmi tatiller arasında yer almıyor. Bu tarihte kamu kurum ve kuruluşları hizmet vermeye devam ediyor.

7 Şubat Dünya Ne günü?

7 Şubat Dünya İnternet Günü Ve Güvenli İnternet Merkezi Tanıtım Toplantısı

Dünyada ve Türkiye’de her yıl 13 Ekim günü ne olarak kutlanır?

Her 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü olarak kararlaştırılmıştır.

Dünya günleri nelerdir?

 • 1 Dünya Barış Günü (Türkiye) 3-9 Halk Sağlığı Haftası
 • 8 Dünya Okuma Yazma Günü 13 Dünya İlkyardım Günü
 • 15 Dünya Demokrasi Günü 16 Dünya Ozon Tabakasını Koruma Günü
 • 21 Alzheimer Günü 21 Dünya Barış Günü
 • 18 Ekim Kibris resmi tatil mi?

  Kıbrıs’ta Din İşleri Dairesi yaptığı açıklamada, ”17 Ekim Pazar akşamı Mevlid Kandili münasebetiyle Haspolat Hala Sultan Camiinde Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal’ın da katılımlarıyla Mevlid Kandili Programı icra edileceğinden 18 Ekim Pazartesi günü resmi tatil ilan edildi.” denildi.

  Resmi tatil günleri nelerdir?

  Resmî bayramlar; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Zafer Bayramı’dır. Dini bayramlar ise Kurban ve Ramazan Bayramlarıdır. Bunlar dışındaki genel tatil günleri ise yılbaşı ile Emek ve Dayanışma Günü ve Demokrasi ve Millî Birlik Günü’dür.

  18 Mart resmi tatil mi?

  Mevzuata göre 18 Mart resmi tatil günleri arasında yer almıyor. Dolayısı ile perşembe günü okullar eğitime devam edecek, kamu kurum ve kuruluşları da standart çalışma saatlerinde mesaiye tabi olacak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.