Kapadokya Balon Festivali Ne Zaman?

İşte şehir ile özdeşleşmiş balon festivalini kaçırmak istemiyorsanız, Kapadokya turunuzu Temmuz ya da Ağustos aylarına denk getirebilirsiniz. Farklı ülkelerden gelen balonların da bulunduğu festival, oldukça renkli görüntülere sahne olmaktadır.
2. Kapadokya Uluslararası Sıcak Hava Balon Festivali 28-29-30 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak. Balon Fest Kapodakya Muhteşem bir gün geçirmeniz için 28-29-30 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak.

2021 Kapadokya Balon Festivali Ne zaman?

07 Eylül 2021 – 14:47 | Güncelleme: 11 Eylül 2021 – 14:46. Kapadokya’nın eşsiz diyarı Ürgüp’te 49. Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu ve Balon festivali 10 Eylül Cuma günü başlıyor.

Kapadokya Balon Festivali kaç gün?

Üç gün sürecek festival, akşam konser ve sıcak hava balonlarının ışık gösterisi ile devam edecek.

Balon Festivali Kapadokya nerede?

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde düzenlenen 2’nci Uluslararası Kapadokya Balon Festivali, dün sabahın ilk ışıklarında başladı.

Ürgüp’te festival var mı?

Ürgüp uluslararası Bağ Bozumu ve Balon Festivali” bugün start verdi. Festival, Şölen alanında kurulan festival köyünde Ürgüp’ün köylerinin stantları, folklör ve animasyon gösterileri, Uluslar arası resim sergisi, yemek ikramları, yarışmalar ve üzüm ikramları ile dolu dolu şekilde start aldı.

Kapadokya balon uçuşları ne zaman başlayacak?

Balon turları yaz döneminde (Nisan-Ekim arası) sabah 04:00-05:00 saatleri, kış döneminde (Kasım-Mart arası) sabah 05:00-06:00 saatlerinde gün doğumundan hemen önce başlıyor.

Kapadokya bağ bozumu ne zaman?

Kapadokya Ürgüp Bağ Bozumu Festivali, üzümlerin olgunlaştığı eylül ayının ikinci haftası kutlanıyor.

Nevşehir balon turu kaç TL?

Kapadokya Balon Turu – Lüks Uçuşlar

Balon turu ücreti içerisinde ücretsiz transfer, kahvaltı, sertifika ve madalya yer almaktadır. Balon turu fiyatları şuan için 2750 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

Kapadokya’da balon turu kaç lira?

Saatini doldurduktan sonra balonu yeniliyorlar. Fiyatlar kış sezonunda kişi başı 140 – 160 Euro, Mayıs ayından sonra gelen yaz sezonunda ise 160 – 180 Euro arasında değişiyor ve uçuş süresi ortalama bir saat sürüyor.

See also:  Türkiye De En Ucuz Tatil Nerede Yapılır?

Cappadox ne zaman?

Cappadox 2021 Haziran ayında Türkiye’nin turizm ve tarih incilerinden Kapadokya’da düzenlenmesi bekleniyor.

Nevşehir’de Balonlar hangi ilçede?

Nevşehir’in ulaşımı en kolay ilçelerinden biri olan Göreme’de yer alan Aşıklar Tepesi’ne gitmek çok kolay. Göreme Tarihî Millî Parkı içinde yer alan Aşıklar Tepesi yani resmi adıyla Aydın Kırağı Tepesi, Göreme’de hem eşsiz vadi manzarasını hem de balonları rahatça seyredebileceğiniz mükemmel bir nokta.

Kapadokya’da kaç tane balon var?

Dünyanın en büyük 32 kişilik balonuna sahip Kapadokya’da ayrıca her mevsim uçuş olabiliyor.

Ürgüp Bağbozumu Festivali nerede?

Festivalin başlangıcında Cumhuriyet Meydanı Şölen alanında Ürgüp’e bağlı 23 köyden getirilen üzümler ve yöresel ürünler stantlarda sergilendi. Mahalli sanatçıların yöreye özgü türküleri seslendirdiği etkinlikte, Gürcistan’dan gelen halk oyunları ekibi sahne aldı.

Kapadokyada Ne festivali var?

En önemli Kapadokya festivalleri:

 • Balon festivali.
 • Bisiklet festivali.
 • Şarap festivali.
 • Müzik festivali.
 • Gözlem şenliği.
 • Spor şenliği.
 • El Sanatları festivali başlıkları altında toplanabilir.
 • Bağ Bozumu Festivali kaç gün?

  Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, ‘3 gün boyunca sürecek festivalimize 100 bin ziyaretçinin katılacağını ümit ediyoruz’ dedi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.