Kapadokya Gitmek Için Hangi Havaalanı?

Kapadokya’ya gitmek için Kayseri Havalimanı’na iniş yaptığınızda Kayseri Havalimanı’nın Niğde merkeze uzaklığı 133 km, Nevşehir’e uzaklığı 90 km, Aksaray’a uzaklığı ise 166 km. Tüm bölgeye rahat bir ulaşım için havaalanından araç kiralayabilirsiniz. Kayseri Hakkında Kısa Kısa…
Kapadokya’ya uçakla gelmek istediğinizde inebileceğiniz iki havaalanı var. Bunlardan biri Nevşehir merkeze 100 km mesafede bulunan Kayseri Havalimanı, diğeri ise 26 km uzaklıkta olan Kapadokya Havalimanı.

Kapadokya için nereye uçulur?

Havayolunu tercih edenler içinse bölgeye en yakın havaalanı Kayseri’de. Oradan servis araçları ya da taksilerle Nevşehir’e gelebilirsiniz.

Kapadokyaya nasil gidilir uçak?

Kapadokya’ya uçak ile gelmek isterseniz, maalesef bölgenin merkezinde bir havalimanı bulamazsınız. Bölgeye hava yolu ile ulaşım ancak Kayseri ve Nevşehir illeri üzerinden sağlanabilmektedir. Eğer otelinizin havalimanından sizi alma hizmeti varsa, pratik bir şekilde yerinize ulaştırılırsınız.

Nevşehir Havalimanı Kapadokya arası kaç saat?

Nevşehir havaalanı, Ürgüp merkeze ve SOTA Cappadocia’ya 50 kilometre mesafededir, araba ile ulaşım ortalama 45 dakika sürer. Havaalanı Transferi: Tüm havayolları firmalarının uçuşları için shuttle hizmeti mevcuttur.

Göreme Kapadokya Havaalanı arası kaç km?

Kapadokya Havaalanı Göreme arası mesafe 43 km’dir. Kapadokya Göreme ulaşımı yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Kapadokya Ürgüp mü Göreme mi?

Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.

Kapadokya kışın gidilir mi?

Kapadokya’nın müzeleri, vadileri dört mevsim hizmet veriyor. Hem sakin bir gezi yapmak, hem de farklı türdeki peribacalarını bir de kar altında görmek istiyorsanız kışın Kapadokya’yı ziyaret etmelisiniz.

Kapadokyaya uçakla gidilir mi?

Her ne kadar pisti 5 uçak kapasiteli olsa da yoğun turizm sezonunda uçak seferleri sıklaşabiliyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunuyor.

See also:  Kargolar Ne Zaman Tatil?

Istanbuldan kapadokyaya uçakla nasıl gidilir?

Yaz tarifesinde Türk Hava Yolları’nın her gün İstanbul, Antalya, İzmir’den Nevşehir’e karşılıklı uçuş seferleri bulunuyor. Diğer havayolu şirketlerinden de Nevşehir’e gideceğiniz tarihe göre bilet bulabilmeniz mümkün. İstanbul Kapadokya uçak yolculuğunun süresi ortalama 1 saat 25 dakika sürüyor.

Kapadokya ne zaman gidilmeli?

Karasal iklimin karakteristik olarak hakim olduğu bölgeye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kapadokya seyahatinin çokça hareket gerektirdiği düşünülürse ziyaretinizi havaların çok sıcak ya da çok soğuk olmadığı bahar aylarında gerçekleştirmek en mantıklısı olacaktır.

Izmir Kapadokya otobüsle kaç saat?

İzmir – Kapadokya arası toplam 764 kilometre. İki konum arasındaki otobüs yolculuğu 12 saat sürüyor.

Kayseriden peri bacalarına nasıl gidilir?

Kayseri Hava Limanından Nevşehir merkeze uzaklık yaklaşık 100 kilometredir. Ayrıca Kayseri Hava Limanından Kapadokya arası ise 45 kilometredir. Böylece Kayseri Hava Limanından peri bacalarına ulaşım da mümkün olmaktadır. Diğer bir ulaşım yolu ise şehirlerarası otobüsler ile yapılmaktadır.

Göreme de nereye gidilir?

Göreme’de Gezilecek Yerler

 • Göreme Açık Hava Müzesi.
 • Güvercinlik Vadisi.
 • Göreme Milli Parkı
 • Kızılçukur Vadisi.
 • Güllüdere Vadisi.
 • Paşabağ Vadisi.
 • Zemi Vadisi.
 • Kılıçlar Vadisi.
 • Nevşehir otogardan Havalimanı’na nasıl gidilir?

  Nevşehir otogarından Kapadokya Havalimanı’na gitmenin en ekonomik ve ideal yolu Nevşehir – Gülşehir arası çalışan otobüslere binmek olacaktır. Bu otobüsler Nevşehir otogarından her saat başı hareket etmekte olup günün en son otobüsü ise saat 22.30’da otogardan çıkmaktadır.

  Nevşehir Kapadokya Havalimanına nasıl yazılır?

  Bu kelimenin doğru kullanımı havaalanı şeklinde olmalıdır. Yani birleşik yazılmalıdır.

  Izmirden kapadokyaya uçakla nasıl gidilir?

  İzmir – Kayseri arasında ise sadece Sunexpress firmasının tarifeli uçuşu var. İstanbul Kayseri uçak yolculuğunun süresi ise 52 dakika sürüyor. Kayseri Havaalanının KKTC ve Almanya başta olmak üzere dış hat seferleri de bulunuyor. Kayseri Havaalanı’nın Kayseri’nin merkezine mesafesi 100 km.

  See also:  Yilbasi Resmi Tatil Ne Zaman?

  Nevşehir’den kapadokyaya nasil gidilir?

  Kapadokya’ya Otobüs İle Ulaşım.

  Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz. Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir.

  Nevşehir merkezden havaalanına nasıl gidilir?

  Kapadokya Havalimanı’ndan şehir merkezine doğrudan Nevşehir Belediyesi ve HAVAŞ tarafından işletilen bir toplu taşıma otobüsü bulunmamaktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arası yolcu taşımacılığı İpek Tur firmasına ait servis otobüsleriyle yapılmaktadır.

  Ürgüp Kapadokya Havaalanı kaç km?

  Ürgüp’e hava yoluyla ulaşım: Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Ürgüp ilçe merkezine 47km uzaklıkta yer alıyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.