Kapadokya Ya Trenle Nasıl Gidilir?

En az tercih edilen yöntem olsa da Kapadokya’ya trenle de gidebilirsiniz. Kayseri-Adana arası sefer yapan Erciyes Ekspresi ile Kayseri ya da Niğde tren garına gidebilirsiniz. Oradan otobüs ya da kiralık araç ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz. Erciyes Ekspresi her gün sefer düzenlemektedir ve yolculuk 6 saat sürmektedir.
Kapadokya’ya trenle ulaşmak mümkün ancak maalesef tüm illerimizden değil. Tren yolculuğu ile Ankara, Adana, Sivas, Erzurum, Erzincan, Kars, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Niğde illerinden; Tatvan, Kurtalan, Ulukışla ve Pozantı ilçelerinden aktarmasız şekilde Kayseri’ye gelebiliyorsunuz.

Istanbuldan Kapadokya’ya trenle nasıl gidilir?

Kapadokya tatili için tren ile ulaşım yolunu seçmek isteyenler, İstanbul ya da Ankara’dan kalkışı olan trenler ile yalnızca Kayseri’ye ulaşım sağlayabilmektedir. Kayseri tren garına ulaştıktan sonra otobüs terminaline geçmek için ise yaklaşık 8 km’lik bir mesafeyi gerektiriyor.

Hızlı tren Nevşehir’e gidiyor mu?

Nevşehir’de tren yok. En yakın tren istasyonu Kayseri tren garı. Kayseri otogarı tren istasyonuna 8 km uzaklıkta, otobüs veya tramvayla ulaşmak mümkün. Kayseri-Nevşehir arası 70 km ve otogardan neredeyse saatte bir otobüs var.

Nevşehir’den kapadokyaya nasil gidilir?

Kapadokya’ya Otobüs İle Ulaşım.

Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz. Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir.

Nevşehir’e hızlı tren ne zaman gelecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Yozgat- Sivas-Kayseri hızlı tren projesinin 2020’ye kadar devreye gireceğini söyledi. Erdoğan, “Antalya-Konya -Aksaray –Nevşehir- Kayseri hızlı tren hattını 2023’e kadar hizmete almayı planlıyoruz” dedi.

Kapadokya’ya gitmek için hangi havaalanı?

İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerden direkt uçuşların olduğu Nevşehir Kapadokya Havalimanı, yılda 700 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip. En turistik bölgelerimizden biri olan Kapadokya’ya yaklaşık 43 km mesafede bulunan havalimanından Nevşehir, Ürgüp, Göreme gibi diğer yerlere de ulaşmak oldukça kolay.

See also:  Efes Antik Kenti Ne Zaman Kurulmuştur?

İstanbul Kapadokya kaç saat sürer?

İstanbul-Kapadokya arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 1 saat 25 dakika sürüyor. Havalimanı ile Nevşehir arası ise 30 kilometrelik bir mesafede. Kayseri-İstanbul arası ise uçakla yaklaşık olarak 52 dakika sürüyor. Buradan akabinde 100 kilometrelik mesafeyi kat edip Kapadokya bölgesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Nevşehir’e giderken hangi şehirlerden geçeriz?

Bu güzergahta sırası ile Kırıkkale, Kırşehir – Mucur – Hacıbektaş geçilerek Nevşehir’e ulaşım sağlanmaktadır.

Ankara Kapadokya arası otobüsle kaç saat?

Ankara’dan geldiğinizde ise otobüsler Aksaray üzerinden ilerleyip hoş bir Tuz Gölü manzarasıyla 3,5 saatte sizi Kapadokya’yla buluşturuyor.

Ankara Nevşehir kaç para?

Ankara – Nevşehir Otobüs Bileti için Popüler Seferler ve En Ucuz Bilet Fiyatları

Firma Adı Bilet Fiyatları Ort. Sefer Süresi
Kamil Koç 170 TL 4 Saat
Metro Turizm 170 TL 4 Saat
Nevşehir Seyahat 170 TL 4 Saat 30 Dakika
Öncü Seyahat 160 TL 5 Saat

Kapadokya Ürgüp mü Göreme mi?

Kapadokya Bölgesi Nevşehir, Aksaray, Niğde, Kayseri ve Kırşehir illerinin kapladığı alandır. Daha dar olan kayalık Kapadokya Bölgesi ise Uçhisar, Ürgüp, Avanos, Göreme, Derinkuyu, Kaymaklı, Ihlara ve çevresinden ibarettir.

Kapadokya’ya ulaşmanın en iyi yolu nedir?

Karayolu ve havayolu ile Nevşehir’e ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelmek isteyenler içinse pek çok şehirden direkt olarak Nevşehir’e otobüs seferleri bulabilirsiniz. Havayolunu tercih edenler içinse bölgeye en yakın havaalanı Kayseri’de. Oradan servis araçları ya da taksilerle Nevşehir’e gelebilirsiniz.

Nevşehir Ürgüp Nasıl Gidilir?

Nevşehir’e 20 km mesafedeki ilçeye bazı kentlerden direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Ürgüp’e kara yoluyla ulaşmak için en yaygın yöntem Nevşehir üzerinden ulaşım. Nevşehir Otogar’dan Ürgüp’e her 15 dakikada bir dolmuş seferi yapılıyor.

Antalya hızlı tren ne zaman açılacak?

Antalya’da hızlı tren seferleri 2020 yılında başlayacak!

See also:  Truva Arkeolojik Kenti Hangi Ilimizdedir?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, temeli atılan hafif raylı sistemin Expo 2016 Antalya’ya kadar açılışının gerçekleştirileceğini belirterek, hızlı tren seferlerinin ise 2020 yılında başlayacağını kaydetti.

Antalya YHT ne zaman bitecek?

Antalya’yı, Konya ve Kapadokya bölgesi ile Kayseri’ye ve dolayısıyla Ankara’ya yüksek hızlı demiryolu ağına bağlayacak projenin de 2020 yılında tamamlanacağı

Kayseri hızlı tren var mı?

Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Demiryolu hattımızın devreye girmesiyle birlikte; Yerköy-Kayseri arasındaki hat, 170 kilometreden 142 kilometreye düşecek. Ulaşım süresi ise 3,5 saatten, 1 saatin altına inecek.

Kapadokya’ya Nasıl gidilir?

Kapadokya ya ulaşım Türkiye’nin her yerinden çok kolaydır. Uçak, otobüs, tren ve özel aracınızla gelebilirsiniz. İstanbul’dan ve Ankara’dan yol tamamen çift yoldur. Detaylı bilgi için Kapadokya’ya Nasıl Gelinir sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kapadokya’ya otobüsle Nasıl gidilir?

Kapadokya’ya otobüsle nasıl gidilir: Kapadokya’ya Türkiye’nin birçok şehrinden direkt otobüs seferleri ile ulaşılabiliyor. Kapadokya’nın kalbi olarak kabul edilen Nevşehir’e otobüsle geldikten sonra Ürgüp, Göreme, Avanos, Ortahisar gibi noktaların her birine düzenli dolmuş seferleri var. Yaz döneminde Ürgüp’e de doğrudan otobüs seferleri yapılıyor.

Kapadokya’ya arabayla Nasıl gidilir?

Kapadokya’ya arabayla nasıl gidilir: Nevşehir, Kapadokya bölgesinin ortasında, Aksaray-Kayseri karayolu üzerinde ve Kırşehir-Niğde karayoluyla birleşen kavşakta yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.